Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha a bojler nem kapcsol ki az...

Ha a bojler nem kapcsol ki az csak hőfokszabályzó hiba lehet?

Figyelt kérdés
Hajdú bojler, éjszakai áramról megy. Furcsa volt, hogy a korábbihoz képest sokáig melegíti a vizet . Lejjebb tekertem a szabályzót, végül teljesen lecsavartam, de nem történik semmi, tovább fűt. A kapcsoló kattan, a lámpa is világít, de nem kapcsol ki. Ez csak hőfokszabályzó hiba lehet. Vízkőtelenítés és fűtőszál csere pár napja volt.
2022. szept. 12. 16:06
1 2
 1/11 Szirty ***** válasza:
80%

Vagy rosszul kötötték be a lámpát és nem azt jelzi hogy fűt-e, hanem azt hogy kap feszültséget.


Ha nem kapcsolna ki a fűtés és elég sokáig kapna áramot akkor jobb esetben leoldana benne a hővédelem, rosszabb esetben forralná a vizet.

2022. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából én csináltam mindent mert nem volt elérhető szerelő. Mindent lefényképeztem és kameráztam. Most újra végig néztem és minden kábel ott van, ahol szétszedés elött volt. Hallani is lehet, hogy fűti a vizet.
2022. szept. 12. 17:38
 3/11 Szirty ***** válasza:
73%

Pedig minden jel arra utal hogy valamit mégsem jól csináltál.


A bojler kapcsolási sémája nagyon egyszerű. Ezt a kapcsolást átlátod?

2022. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt, hogy miért oda kell tenni az adott kábelt, nem tudom, de a képek és videó szerint minden a helyén van. Szálanként mentem végig rajta.
2022. szept. 12. 19:12
 5/11 Szirty ***** válasza:
100%

Akkor csak a kapcsolás funkció szerinti ellenőrzése és az elemek működőképességének vizsgálata van hátra.

Mert vagy a kapcsolás rossz, vagy valamelyik alkatrész.

2022. szept. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi lehet rossz? Csak a hőfokszabályzó vagy a hőkioldó. Vagy nem? Szombat óta jól működött, de ma, amikor észrevettem, hogy nem reagál a hőfokszabályzóra betojtam és lekapcsoltam az automatát. Holnap veszek egy új hőfokszabályzót, de biztosan más lesz, mint ez és nem fogom tudni bekötni.
2022. szept. 12. 21:21
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm, hogy válaszoltál Szirty. Sajnos nem találtam villanyszerelőt aki kijönne, pedig nem messze tőlünk is lakik egy. Na mindegy, majdcsak lesz valahogy.
2022. szept. 12. 21:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Hagyd már meg a lehetőségét annak, hogy te hibáztál. A "kameráztam és minden ugyanúgy van", az nem hibakeresés.

Kimérted a kapcsolót multiméterrel? Amikor bizonyos ellenállásérték alatt sípol, azzal a funkcióval kell vizsgálni. (Nem mertem azt írni, hogy oda kapcsold, ahol rövidzárra sípol, mert lehet hogy egyes túl igényes fórumozóknak nem felelt volna meg a valóban kissé pontatlan megfogalmazás)

Ha nincs legalább egy multimétered, hiba volt belefogni. Egy villanyszerelő óradijának a feléért lehet kapni otthoni barkács célra tökéletesen megfelelőt.

2022. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Vettem egy új kapcsolót. Ezzel sem kapcsol ki. Multiméterrel kimértem, bekapxsolt állapotban sípol, ha kikapcsolom elhallgat. A kábeleket kapcsolási rajz szerint végig néztem. Amikor éppen van áram és a kapcsolót nullára tekertem nem marad abba a sistergés, viszont, ha az automatát nyomom le, akkor elhallgat, tehát nem csak a lámpa világít, hanem tényleg fűt. De, ha működik a kapcsoló, miért nem szakad meg az áramkör? Mi okozhat még ilyet?
2022. szept. 15. 06:02
 10/11 Szirty ***** válasza:
Hibás bekötés.
2022. szept. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!