Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Új hűtőt tényleg szállítás...

Új hűtőt tényleg szállítás után 6-8 órát a végleges helyzetében kell felállítani és csak utána szabad bekapcsolni / áram alá helyezni?

Figyelt kérdés

az időtartamról eltérő dolgokat olvasok, de több helyen láttam és mondták is, nehogy azonnal bedugjam, mert tönkremegy vagy tönkremehet, az okot nem igazán tudom.

ebből mi igaz? ha fekve szállítják pl, akkor hogy próbáljam ki egyáltalán, hogy tényleg működik-e? vagy 1 percre bedugni lehet azért?



2022. szept. 16. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a kompresszor kenesehez hasznalt olaj ugyanabban a csoben van, mint a hutokozeg, a dontogetes hatasara az elmaszik a csovekbe. Emiatt kell fuggolegesen, lehetoleg a vegleges helyen hagyni par orat, hogy szepen visszacsorogjon oda, ahova valo. 1 perctol nem lenne baja, de annyi ido alatt ugyse derul ki hogy hut-e rendesen, szoval ha uj a huto, vard ki szepen azt a 6-8 orat ha nem akarsz rogton kompresszor-javitassal kezdeni.
2022. szept. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem volt lefektetve, akkor nem kell várni.
2022. szept. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha fekve szállítod, akkor inkább legyen 24 óra, mint 6-8 óra.
2022. szept. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-assal értek egyet. Ha fektetve szállították, akkor több isdők kell hagyni neki. Mellesleg a szállítót is fel lehetne rúgni hogy másnapig ne essen le.

Ha állított helyzetben szállították, akkor is kell hagyni néhány órát.

Nem fontos a végleges helyén lennie, mert ha állítva kicsit arrébb van tologatva és utána kerül bekapcsolásra az már nem okoz gondot.

De a szállítás során a rendeltetési helyéről elfolydogált olajnak kell hagyni időt amig visszakerül a motorba. Még 1 percre se dugd be, azzal is sok kárt lehet okozni.

2022. szept. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 "1 perctől nem lenne baja"

Pedig de. Ha az olaj nem folyt vissza teljesen, akkor a kompresszor egy perc alatt felnyomhatja olyan helyekre, ahol az olajnak semmi keresnivalója, és ahonnan az életben nem fog visszafolyni.

2022. szept. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
értem, akkor várok 24 órát, kösz mindenkinek
2022. szept. 16. 11:55
 7/8 D.O.81 ***** válasza:
100%

#1

1., Az olaj a kompresszor "küblijében" van és nem a csövekben.

2., Amikor a gép el van borítva, akkor a "kübliben" a kompresszor szívócsonkja olaj alá merülhet és feltöltődhet olajjal. Ha ez bekövetkezik és nincs ideje az olajnak kimászni a csonkból, mert ráindítják a kompresszort, akkor a dugó szívó ütemben az olajat a hengertérbe rántja, majd sűrítéskor a sűrítő szelepen nem képes azt kinyomni. Mivel a folyadékok összenyomhatatlanok, így a dugó a sűrítési holtpont előtt elakad, és a motor perdülete hatására a dugó széttörik.

Erre a jelenségre mondják azt, hogy folyadékütést szenvedett a kompresszor.

3. A dugó, ha a szívócsonkban olaj van, az első sűrítési ütem alatt tönkremegy. Ha szerencsés a felhasználó, akkor a motorban még nem épül fel a névleges fordulatszámhoz tartozó nyomaték és a motort a dugó lefogja, ekkor van még remény arra, hogy a gép túlélje a ráindítást, viszont ekkor a kompresszor idő előtt mehet tönkre, mert a dugó anyagában káros erőhatás miatti anyagfáradás indul meg.


Üdv.

2022. szept. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:
Igen. Érdemes. Én tettem így tönkre hűtőt.
2022. okt. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!