Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért kezdtek hallatszani...

Miért kezdtek hallatszani furcsa hangok a klímából?

Figyelt kérdés

AUX klíma, 2 darab, egy éve vettük. A klíma szerelő mester felszerelte és minden rendben volt, szépen csendesen működött mindkettő, fűtéskor is. Augusztusban a mester kitakarította. Alaposan átmosta.

10 napja kezdtünk a panel lakásban fűteni a klímákkal, azóta mindkettő furcsán zúg, amikor fújja a levegőt, hol mély, hol magas hangon, össze vissza, szabály nélkül.

Azután abbahagyja a meleg levegő fújását, megszűnik a zúgás és apró pattogások hallatszanak.


Biztos vagyok abban, hogy ez így nem normális, mert előtte egy évig ilyeneket nem hallottunk, teljesen csendes volt. Még a régi klíma sem adott ki soha ilyen hangokat.

Elképzelhető, hogy a mester hibázott valamiben, amikor augusztusban kitakarította a klímákat? Feltételezem, mert azután kezdődött a zaj, most hogy kezdtünk fűteni.

Beszéltem a mesterrel telefonon, fogalma nincs, mitől zugnak és pattognak a klímák. Nincs sok tapasztalata, tavaly kezdte a szakmát. Csak feltételezi, hogy a hőtől tágul valami a klímákban és attól zúg, majd lehűléskor pattog.

Nekem viszont az a furcsa, hogy egy évig ilyen nem volt.

Nagyon zavaró a zaj, éjjel nem tudunk rendesen aludni.



2022. szept. 22. 05:56
 1/1 anonim ***** válasza:
77%

Kérdés,hogy normálisan ki volt-e takarítva? Mert az,hogy befújják habban, az nem takarítás! Rendesen ki kell mosni, mert a ventilátorán durván meg tud tapadni a kosz amitől hangosabb is lesz. Nekem olyankor már olyan hangja van mintha vihar lenne benne.🙂

A pattogás meg sajnos a műanyag hangja, valószínűleg az illesztéseknél lévő kosz ragad, és a hőtágulás miatti mozgás okán hangos.

2022. szept. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!