Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klímával amikor fűtők miért...

Klímával amikor fűtők miért áll le fagyasztás miatt ?

Figyelt kérdés
Régebbi klímám van, most kint 10 fok környékén van, de ezzel fűtök be. Sokszor megáll pár percre, azt olvastam, hogy ilyenkor fagyaszt. Ténylegesen mit jelent ez a folyamat ?

2022. szept. 22. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahol 0 C alá kerül a levegő hőmérséklete, ott nem fog folyni a kondenzvíz, mint a beltéri egységből, hanem megfagy.

Ez fűtéskor a kültéri egységnél következik be, amit, hogy fennmaradjon a fűtőképesség, időnként le kell olvasztani, különben nem tud fűteni.

Ezért áll meg, ezt csinálja..

2022. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fagyaszt, hanem a külső egységről leolvasztja a jeget, amit csak úgy tud ha egy rövid időre hűtére áll át, mert ilyenkor a külső egysége felmelegszik.
2022. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat olvasztásra gondoltam, oké így érthető.
2022. szept. 22. 21:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem fagyaszt, hanem leolvaszt. A működése során hűti a külső levegőt, és ezáltal a kinti levegőben lévő pára ráfagy a kültéri hőcserélőjére. Ezt kell időnként leolvasztani, hogy tovább működhessen jó hatásfokkal. Nyáron, ha hűtesz a klímával, a pára a beltériben csapódik le, elég meleg van ahhoz, hogy ne fagyjon meg, ezért nem kell leolvasztani, de egy csövön át el kell vezetni valahova, például a szabadba vagy a lefolyóba a lecsapódott nnedvességet.


Úgy képzeld a klíma működését, mint egy kifordított hűtőszekrényt. A hűtő belsejét lehűti, fagyasztja, azaz elvonja belőle a meleget, amitől melegszik a rács a hátulján. Ha ezt megfordítják, a hűtő belsejét kívülre szerelik, hűti a külső levegőt. A hűtő külsején lévő csovekben lévő meleget bevezetik a pdlófűtésbe, radiátorba, vagy ventilátorral kifújják, így melegíti a szobát.

Biztos pumpáltál már kerékpárt. Az összenyomásnál felmelegszik benne a levegő, amitől forró lesz a pumpa. Biztos csináltál már szódát is. Amikor beleereszted a széndioxid gázt a szifonba, erősen lehül a patron, és kicsit a víz is a szifonban. A klíma ezt csinálja, télen belül összenyomja a gázt, kívül engedi kitágulni, ilyenkor fűti a lakást és hűti a külső levegőt. A fagyos levegőt kint még fagyosabbá teszi, a kültéri környékén az akár -15 fokból -20-at vagy még hidegebbet is csinálhat. Nyáron fordítva. Az összenyomásból keletkező meleget kívülre vezeti, érezheted, hogy a kültéri környékén melegebb van. Belül engedi kitágulni, amitől belül hűt.

2022. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy normális klímának 10 fokban nem nagyon kéne leolvasztani még...
2022. szept. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez csak azon múlik, mennyire hűl le a kültéri hőcserélő. Ha lemegy 0 fok alá, a levegőben lévő pára ráfagy a hőcserélőre, amit észlel az elektronika, és leolvasztja.

Ha belül nagy a hőmérséklet különbség a szobahőmérséklet, és a beállított hőfok között, akkor nagyobb teljesítménnyel dolgozik, elég nagy a valószínűsége, hogy kívül fagypont alá hűlnek a kültéri lemezei. De 10 fok külső hőmérsékletnél ha csak egy-két fokkal akarod feljebb melegíteni a szobát, akkor inkább hibára kell gyanakodni a leolvasztás miatt.

2022. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!