Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Jó választás ez a Bosch porszívó?

Jó választás ez a Bosch porszívó?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem hosszú távra kell egy normális, minőségi porszívó. Mit gondolok erről?



2022. okt. 2. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Hát, lehet hogy nem pont ilyen típuső válaszra vársz, de én saját tapasztalat alapján azt tudom mondani, hogy porszívóból nem érdemes drágát venni és nem érdemes a takarítási hatékonyság besorolásokat nézegetni.


Egyrészt ezekre a tisztítási besorolásokra nyilván szabványok vonatkoznak. Ha te nem a szabvány szerint takarítasz, akkor számodra majdnem tök mindegy, hogy mi a besorolása a porszívónak. Pl. a szőnyegen való takarításnál a szabvány az, hogy te 2x végighúzod a porszívó fejét a szőnyegen, majd pedig 2x, arra merőlegesen is végighúzod. Ha te nem így csinálod, akkor kb. mindegy az egész.

Másrészt a szabványos takarítási hatékonyságra a porszívófejnek is elég nagy befolyása van. Simán lehet, hogy a papíron jobb fejet csak sokkal nehezebb fizikai munkával lehet húzni a szőnyegeken és emiatt gyűlölni fogod használni, miközben marginálisan jobb, mint a könnyen használható fejjel rendelkező porszívó. Ha a könnyebben használható fejet pont emiatt 2x annyit használod, akkor meg lehet hogy jobban is jársz, mint a drágábbal.


Az állatszőr esetén pedig nem a porszívó szívőereje a döntő, hanem az, hogy van-e turbófej vagy sem. Én pl. egy majdhogynem nulla szívóerejű kéziporszívóval sokkal jobban fel tudom szedni a macskaszőrt, mint az ezerszer jobb, hagyományos porszívóval, turbófej nélkül.

2022. okt. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nézd, mindenkinek megbízható porszívóra van szükségre és általában hosszú távra.:D Az a lényeges kérdés, hogy milyen felületekre és szennyezettségre kellene. Amúgy nekem nagyon tetszik csak nálam célszerűbb több fajta speciálisan egy-egy területre orientált tisztító eszközt használnom, mint egy drága kombinálhatót. Arról nem is beszélve, hogy az összes készülékem ára is csak a feleannyi mint a fent említett készüléké. Én napi szinten takarítom és feltörlöm a lakás bizonyos részeit a bútorokat hetente, biztosan nem tenném ha mindig elő kellene szedjek egy ekkora gépet és takarítás után újra vissza kellene pakolnom a helyére. Ez van, lusta és kényelmes férfi vagyok és már sajna nem is fiatal .:D Szóval ezt neked kell tudnod, mármint, hogy megéri e megvenni ezt a drága de biztosan szuper készüléket, a 10 éves motorgarancia jól hangzik.
2022. okt. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem robot porszívó így elengednem a témát. Nálunk van egy robot , illetve egy sima porszívó vész esetére meg 1-2 helyre. De a sima az könnyű kényelmes. Így 1.5 hetente ha elő kell venni sokat mondok, szerintem 20 évet kibir
2022. okt. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Azt is érdemes megnézni, hogy pl. pótszűrő mennyi hozzá. Nekem ez tetszik, csak marha drága, szerintem kicsi a tartálya, bár nem tudom neked mire kell. Nekem anno a fő szempont az volt, hogy halk legyen.
2022. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

EZ olyan cuki női porszívó.

A legjobb a minél nagyobb és ipari porszívó.

2022. okt. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Maxitabi ***** válasza:
Ha minőségi porszívó, akkor Miele (minimum C3). Porzsákos jóval olcsóbb, de valóban nem enged vissza semmi port. A porzsák nélküli -tartályos gépek ürítése közben sok por és szemcse kerül a levegőbe. Nekem van dyson tartályos-nagyon jó szívóerővel-már 10 éves a gép és még mindig ugyanolyan erősen szív!!! -de nem szabályozható a szívóerővés utálom a tartály ürítést és állandó mosást. Édesanyámnak miele silence gépet vettünk és az is kb 10 éve megy. Szuper!! Az egyetlen negatívum a porzsák vásárlása, de elég soká telik meg.
2022. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha igazán jót, szépet és erőset szeretnél amiben évekig nem csalódsz akkor Miele Blizzard CX1.

Tudom, hogy drága de megéri mert kitart nagyon sokáig!!!!

2022. okt. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%
Nekem a porzsák nélküliek nem váltak be, jobb a papír porzsákos, higiénikusabb is.
2022. okt. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!