Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy mosogato gepunk. Es...

Van egy mosogato gepunk. Es annyira ideges vagyok mikor itthon nem teszik be a mosatlant….nem hiaba van…(?)

Figyelt kérdés

Mikor beteszem itthon a mosogato gepbe a sok koszos tanyert,evoeszkozt,poharat…..akkor le leszek cseszve..

Pl. Ma bepakoltam 5 tanyert,8 evoeszkozt,es 2 poharat.

Es mindig levagyok cseszve hogy ilyen kevessel nem jo elinditani mert csak pazaroljuk a vizet…meg azt mondjak hogy ha mar elinditom akk tobbet pakoljak bele ne ilyen keveset.

Dee meg iss tobbet sporolok vele mintha kezzel mosogatnak el meg ezt a keveset is amit leirtam az elobb.

Igazabol szuleim hulye szokasa ez.

Es mar megorulok…nem tudom h igazuk van e vagy sem. De szeretnek sporolni meg is a vizzel.

De szerintuk felesleges elinditani ilyen kevess koszos eszkozokkel.

Most nem fogok varni megegy napot h ugyan ennyi legyen…mert engem meg zavar hogy ottt alll a sok mosatlan a konyhai csapban


Mi errol a ti velemenyetek?

Elore js koszonom a valaszotokat!



2022. okt. 23. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

A helyes megoldás középen van: használat után mindenki tegye be az edényt. Amikor megtelik a gép, akkor indítsátok be.

Nálunk 3 személyre minden nap főzök valamit, leves, főzelék, kis feltét. Tehát reggeli, ebéd, uzsonna, vacsora, és már majdnem tele. A másnap reggelit megvárom,addigra tele, és be is indítom. Tehát nagyjából másnaponként.

2022. okt. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnek igaza van. Pocséklás ennyivel elindítani egy gépet.


A mosogatógépet tele rakva szokás elindítani akkor mikor megtelik.


Minden étkezés után automatikusan a mosógatógépbe kell tenni piszkos edényt, és ne a csapba majd akkor elindítani mikor az megtelik.

2022. okt. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elindítani, csak belerakni. Ami erősen koszos, azt előtte csapban leveretni, ennyi. Azért elindítani, mert valamit pont beleraktam, hát ne haragudj, de tényleg pazarlás.
2022. okt. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a mosogatoban kell tarolni a sok koszosat, hanem be kell pakolni a gepbe es csokolom!

Bizony, hogy nem inditunk el feleslegesen programot par tanyerert, minek? Te tenyleg nem latod, hol itt a baj?

A szuleidnek igaza van, most az egyszer hallgass mar rajuk :D


Mosogepet se szokas elinditani 3 db poloval meg 2 db zoknival, csak szolok, mielott ez is kerdes lenne 😄

2022. okt. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha keletkezik koszos tányér stb, rakd be. Mikor megtelik, indítsd el. Mi csak ketten vagyunk párommal de nálunk max 2-3 nap alatt megtelik. Nem vészes kibírni :) a mosogatoba csak az kerül ami a gépbe nem mehet, azt meg általában aznap elmossuk.

Miért költenél több vízre, áramra és mosogatószerre ? :) Nem vagyok hű de spórolós, de a mosogatogépet én is keptelen vagyok elindítani ha nincs tele.

2022. okt. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy mosogatógép programtól függően egy alkalommal 10-25 liter vizet fogyaszt.


Azt az 5 tányért én kézzel 5 literrel elmosom. A két pohár összesen maximum 1 liter, az evőeszközökre pedig alig kell víz.


Szóval az egész maximum 10 liter, míg géppel minimum ennyi + az áram...


Szóval összességében tényleg pazarlás.

2022. okt. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk az a helyzet, hogy évente 2x bedugul a konyhai mosogató felőli szennyvíz cső. Olyankor rámegy egy fél napom, amíg kiganajozom, széthúzom a csöveket, átmosatom forró vízzel, stb. Nem tudom hogy nem használnak mosogatószert, vagy meleg vizet, belemossák a kajamaradékot, vagy nem mit, de a mosogatógép ága nem dugul a csőnek, akármi is kerül bele. Az valahogy jobban szétcsapatja, és nem ragad le a szennyvíz cső falán. A másik dolog az, hogy gázkazán adja a használati melegvizet. A konyha viszont a lakás átellenes végében van hozzá képest, Tehát ha a mosogatóba meleg vizet akarok, akkor ki kell engednem fölöslegbe egy vödörnyi vizet (16-os cső - 16x3,14x15m az 7,5 liter, kétszer átöblítve, mert először csak hideg van benne),

- persze panelban keringetve van a felszálló ág, vagy lehet konyhai vízmelegítő is. Akkor is, ha csak egy kakaós bögrét öblítenék el. A mosogatógép viszont csak azt a kis vizet melegíti ami éppen neki szükséges. Már számoltam korábban, a mosogatógép lazán kevesebbe került mint a gázkazánnal megtermelt melegvízzel mosogatni. És az elhasznált víz is jóval kevesebb, a miénk elvégzi kevesebb mint 10 literből (10 alkalom alatt nem érte el a 100 litert - külön mérőt tettem rá - azaz ha minden nap megy, egy év alatt fogyaszt négy köbmétert).

2022. okt. 24. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A saját otthonodban, ahol majd te fizeted a rezsit, ott akkor és úgy indítod el a mosogatógépet (mert egyébként egy szó…), ahogy akarod.
2022. okt. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ennyiért tényleg felesleges elindítani, A víz még lehet, hogy kevesebb, de az áram, a tabletta bele, stb. úgy már több. De nem ismerem a szüleidet milyenek. Anno egyik szülőm vett légkondit, de nyáron 35 fokban is ritkán kapcsolta be, mert sokat fogyaszt, inkább ízzadt otthon, ez van.
2022. okt. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
szüleidnek van igaza ,ennyi edényėrt kár beinditani azt gėpet gyorsabban el lehet mosni kėzel .
2022. okt. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!