Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyi a kb. költsége most...

Mennyi a kb. költsége most egy adag ruha szárításának? (törölköző, ágynemű) (Új, hőszivattyús szárítógépben, nappali árammal.)

Figyelt kérdés
Nem tudok lemondani a puha törölközőkről.... :-)

2022. nov. 5. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2022. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1-es nem jó link, mert ezen 40 forintos áramdíjat ír. A kw/h határokat meg mindenki ismeri.


Kedves kérdező nézd meg a szárítógép fogyasztási adatait, abból kiderül hogy mennyit fogyaszt. Ha a fogyasztásodat meg te tudod hogy mennyi szokott lenni. Így kiderül hogy jó-e neked, vagy sem.

2022. nov. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100-150 forintnál biztos nincs több. Nem szoktam mérni, de a villanyszámlán nem nagyon látszik a használata.
2022. nov. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én konkrétumot nem tudok írni, de ezek használata elenyésző összegeket emésztenek fel ésszerű használat mellett. A hangsúly az ésszerűn van.


Nem mindegy hogy napi szinten használod a gépet, vagy éppen 2 naponta vagy hetente. Ha heti 1-2 alkalommal bekapcsolod, az nem lesz számottevő összeg, de ha naponta nyekteted akkor meg fog látszódni a számlán. Igaz ez a mosógépre, mosogatógépre és minden ilyen egyéb eszközre.

2022. nov. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van beépített fogyasztásmerő a szárítógépembe. Még csak 1 hónapja van meg, de ez alatt a hónap alatt 13,4 kWh-t fogyasztott. Ahogy néztem egy szárítás 0,6-0,7 kWh. Az éves fogyasztását 170 körül írták.
2022. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nos, mivel a vegso koltseg ugye attol fugg hogy a havi 220kWh-n belul maradtal-e vagy sem, igy az 1. link a mervado: ott egy becsles h. mennyi fogyasztanak a gepek, a konkret forintokat meg kiszamolja akinek ez fontos.
2022. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy jó szárító kötél a költsége? Sose értettem mi a fenéért költenek szárítógepekre. Télen a fűtés miatt amúgy is száraz a levegő, jót tesz az orrnak egy kis pára. Attól még nem fog penészes lenni a fal. Nyáron meg mehet ki a kertbe levegőre, napra száradni.
2022. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 latszik hogy sosem eltel olyan helyen ahol jo az ablakok szigetelese, es a szobai teregetes eredmenyekepp csurog a viz mindenhonnan es peneszedik az osszes ablakparkany meg kulso fal.
2022. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ke lettek cserélve az ablakok. De a padlástéren szellőzik.
2022. dec. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Mondjuk ugye egy tarsashazban, panelben, berhazban pont nincs ilyen, de tok jo hogy neked van.
2022. dec. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!