Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem marad az illat a...

Miért nem marad az illat a ruhában?

Figyelt kérdés

Whirlpool mosó-szárítógépem van, kb 2 hónapja vettük, egyáltalán nem volt olcsó és hiába próbálok ki mindent, egyszerűen ha el indítom a 4:30 perces programot (1 óra mosás, 3:30 szárítás), nem marad benne az öblítő illata a ruhában. Öblítőből próbáltam már Silan, Coccolino, Oxigén föld barát, Lenor, Denkmit, Lidl saját márkás, SPAR-os de egyik sem maradt benne. Vettem szárítógépbe való illatosított kendőt, plusz valami folyékony cuccot amit egy rongyra rá kell rakni mosás után a ruhákra és úgy kell elindítani a szárító programot. Egyszerűen semmi nem használ. Lehet az a baj, hogy egybe van a mosógép és a szárító és nem külön? Aki tud valami tippet az segítsen.

(Ha valaki arra is tud megoldást, hogy miért van az, hogyha csak simán ki mosom a ruhát marha jó illata van és az egész lakásban az az illat terjeng, de miután kiteregettem rá 2-3 napra miután teljesen megszáradtak a ruhák, állott büdös szaga van. Mivel tudom ezt ki küszöbölni? Pince lakásban lakunk nem tudom ez számít e)



2022. nov. 19. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom. Én tavaly voltam covidos, azóta vissza jött a szaglásom de sokkal gyengébben érzek mindent, az öblítőt is alig és sokszor túladagolom, a mosógépből kivéve még érzem de szárítógép után semmi nem marad meg. Nem tudom eldönteni, hogy ez most a szaglásom vagy a gép miatt van.
2022. nov. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, nekem pont, hogy erősebb lett az illata a ruháknak a szárítógép után. Mondjuk nekem külön van a két gép és ecettel meg mosóparfümmel öblítek. Mennyire szoktad megszárítani a ruhákat? Én mindig a közepesre (3 fokozat van az én gepemen) állítom, lehet, hogy az is számít, hogy nem csont szárazra szardnak hanem "szekrény" szárazra.


Ha csak simán teregetsz azért lesz büdös a ruha, mert 2-3 nap túl sok idő és behoshadnak, érdemes sokat szellőztetni abban a helységben, páramentesítőt használni vagy ne rakd túl sűrűn a ruhákat a szárítóra.

2022. nov. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Miért jó, ha vegyi anyagokkal veszed körbe magad?
2022. nov. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es válaszoló!

Nekem nincsen olyan program rajta, hogy félig tudjam megszárítani a ruhákat.☹️ sajnos a teregetésnél, mivel pince lakás es nagyon párás az egész, így nem elég kevesebb nap, hogy megszaradjanak a ruhák. Sajnos 2-3 napba bele telik mire teljesen megszáradnak a ruhák, hiába szellőztetek minden nap, és este hiába fűtöm fel a lakást 22-23 fokra. ☹️

2022. nov. 21. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:

A teregetésre akkor a páramentesítő a megoldás. Nővéremnél is csak az segített. Neki a szuterénben van egy szoba és a mosókonyha. A szobában teregetett, de egy örökkévalóság volt mire minden megszáradt. Páramentesítő mellett pikk-pakk száradtak a ruhák és nem büdösödtek be.


Az illatra meg most láttam egy megoldás valamelyik közösségi médiában. Fél flakon illatgyöngyöt tett egy nőci egy zokniba és jól lezárta, hogy ne tudjanak belőle kiesni a gyöngyök. Ezzel a cuccal indította el a szárítóprogramot és elmondása szerint "brutál" illata lett a ruháknak. Fél évig is használható egy ilyen zoknigombóc. 2-es voltam.

2022. nov. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Whirpool márka alapból sz@r.
2022. nov. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 6/6-os válaszoló!

Nem értek ezzel egyet amit állítasz, ugyanis az előző gépem is whirpool mosógép volt, ami 12 évig bírta a gyűrődést.

2022. nov. 30. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!