Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szárítógépet szeretnék venni....

Szárítógépet szeretnék venni. Hőszivattyús, kondenzációs, légkivezetéses. Én egy idős nő vagyok és fogalmam sincs mit jelentenek. Melyiket vegyem?

Figyelt kérdés
Előszobába is tehetem? Hosszabbítóval is használhatom? Nekem csak az a lényeg, ne legyen magas a páratartalom a szobában, amikor teregetek. Ezért vennék szárítót. A mosógépre nem tudom feltenni egyedül és nem tud senki segíteni. Köszönöm a javaslatot.
2022. nov. 29. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megengedheted magadnak, akkor hőszivattyúsat vegyél. Kedvezőbb az áramhasználata és kíméletesebb a ruhákhoz.

Ha kiszállítják, akkor adj a fiúknak egy kis lóvét és máris fölteszik a mosógépedre. Lehet keretet is venni hozzá, amivel a két gépet összekapcsolják, és azt is bepattintják neked.

2022. nov. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szállítok felrakják neked egy ezresért a mosógépre.


TESZT: MILYEN SZÁRÍTÓGÉPET VEGYEK?

Kavics

KAVICS


2020. JANUÁR 8.

A Tudatos Vásárlók Egyesülete összesen 27 szárítógépet vizsgált meg a 130 ezer forintostól egészen az 500 ezer forintos árkategóriáig. Itt az eredmény!

A jellemzően helyhiány vagy pára által okozott penészedés megfékezésére beszerzett szárítógépet manapság már egyre több háztartásban használják. Akinek azonban korábban nem volt ilyen gépe, nehézséget jelenthet számára, hogy eligazodjon a rengeteg típus és termék között. A Tudatos Vásárlók Egyesülete ezért is tesztelte le, hogy mennyire használhatók a piacon kapható készülékek, illetve összeszedett egy sor hasznos tudnivalót, ami segíthet a döntésben.



Mit érdemes átgondolni vásárlás előtt?

Mivel egy szárítógép ára alsó hangon százezer forint körül kezdődik, előállítása pedig nem kevés energiát és nyersanyagot igényel, először is azt gondold át, hogy tényleg szükséged van-e rá. Az egyesület szerint a beruházás főleg azok számára éri meg, akiknél heti 3-5 mosás is összejön, vagyis nagyobb a háztartás, illetve ahol nincs hely a teregetésére, esetleg könnyen penészednek a falak.


Ha viszont számodra a környezetvédelem a legfontosabb szempont, vedd figyelembe, hogy még mindig a kézi teregetés a legzöldebb megoldás.


Az első helyen a 310 ezer forintba kerülő Miele TDD 430 WP készülék végzett 78 százalékos összesített eredménnyel

Az első helyen a 310 ezer forintba kerülő Miele TDD 430 WP készülék végzett 78 százalékos összesített eredménnyel

Milyen típust válasszak?

A boltokban alapvetően kétféle típussal találkozhatsz: a csak kondenzációs vagy a kondenzációs és hőszivattyús szárítógéppel. A szárításkor keletkező pára mindkettőnél egy kondenzációs tartályban gyűlik össze, ezért külön vízelvezetésre egyiknél sincs szükség, bárhol elhelyezhetők.


A kondenzációs gépek előnye, hogy csendesebbek, ám mivel magas hőmérsékleten szárítanak, érzékenyebb ruhák szárítására nem alkalmasak, ráadásul zabálják az áramot. A teszten csak olyan készülékek szerepeltek, amelyek B vagy rosszabb energiaosztályba tartoztak. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy hiába olcsóbb a beszerzésük, hosszú távon többet kell költeni rájuk.


A hőszivattyús szárítógépek ezzel szemben már eleve komolyabb kiadással járnak: a vizsgált termékek ára 130 ezer és félmillió forint között mozgott. Üzemeltetésük ugyanakkor lényegesen olcsóbb, mert a másik típusnál alacsonyabb – legalább A+ osztályú – az energiafelhasználásuk. A magyarázat abban keresendő, hogy kondenzációs és hőszivattyús kivitelük miatt a vízgőz kondenzálódásánál felszabaduló energiát is felhasználják a szárításhoz. Mellettük szól az is, hogy kímélőbbek is a ruhákkal, mert alacsonyabb hőmérsékleten szárítanak.

2022. nov. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ez jó lehet?:

Candy ROE H10A2TCEX-S Hőszivattyús szárítógép, 10 kg, 14 program, 144 990Ft, A++, energiafogyasztás: 282 kWh, Indításkésleltetés, Nedvességjelző, Gyűrődésmentesítő.


Most megnéztem és nem fér el semmilyen szárító a mosógép tetején. Kiáll a fűtő-panel (talán így hívják) és mellette a csap közvetlenül. Pici a fürdőszoba, így máshol sem férne ott el.

Előszobában és hosszabbítóval működhetne? Máshol nem férne el a lakásban.

2022. nov. 29. 23:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Olvasd el a hozzáírt véleményeket :)

Teheted persze az előszobába és mehet rá hosszabbító is. De figyelj rá, hogy semmiképpen ne érje víz. (Esetleg rögzítsd a falra; már csak azért is, hogy ne botoljál bele)

2022. nov. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!