Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy régebbi olajradiátor...

Egy régebbi olajradiátor mennyi ideig lehet folyamatosan bekapcsolva? És mennyire fűtenek az ilyenek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hány éves a készülék, de 10-nél biztosan több. Nem volt használva.

Ha egy fűtetlen melléképületben volt, akkor lehet, hogy nem is működik?



2022. dec. 9. 02:12
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
ki kell próbálni
2022. dec. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármeddig, többszörös védelem van benne túlmelegedés ellen.



"Ha egy fűtetlen melléképületben volt, akkor lehet, hogy nem is működik?"


Ezt az tudná megmondani, aki otthagyta vagy még talán az sem...

2022. dec. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Belül biztosan nem rozsdás, az olaj megvédi. Ha kívül sem az, akkor csapasd neki. Addig maradhat bekapcsolva, amíg a villanyóra le nem ugrik a falról.
2022. dec. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Valamikor a műhelyemet fűtöttem egy ilyen olajradiátorral (kb 10m2) igaz, hogy ez inkább 30-éves. Egész télen bírta a strapát napi 8-9 órában. Nem ártott neki a fűtetlen helyen való tárolás sem. Ezeket még örök életűre tervezték.:D Jól fűtenek ha megfelelő méretű helyiséget kell felmelegíteniük. A modernebbek már rendelkeznek mindenféle beállítási lehetőséggel, hőmérővel kijelzővel, stb és védelemmel is természetesen, az enyémen csak 1-2-3 állás van 700W-os ugrásokkal és egy termosztát. Ja és még most is üzemképes, elég leharcolt a kinézete de vésztartaléknak így is megfelel. Én szerettem használni, egy kis ventilátorral együtt üzemelt, ez biztosította a lékeverést felfűtésig. Egy jó hőszigetelésű lakásban ez a fűtés is vállalható, ha gyenge a hőszigetelés akkor az árammal való fűtés nem a legjobb választás. Hát hirtelen ennyi infó ugrott be róla.
2022. dec. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatos üzemre van tervezve, mármint "ő" kapcsolgatja magát, plusz a védelmek, de te hagyhatod bekapcsolva.

Ez volt az elmélet.

Azután pár éve írta valaki, hogy hálószobában egyszer csak szétdurrant az olajradiátor és betakart mindent az olaj.

Nem tudom, nekem kicsit megrendült a bizalmam. Ha sejtem is, hogy kicsi az esély, ilyen balesetre.

2022. dec. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, nekem kicsit megrendült a bizalmam."

Elromlik ami elromolhat.

2022. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én szétszedtem egyszer egy ilyet.

Az állítható termosztáton kívül van benne egy hővédő kapcsoló, ami 110 fok körül szakítja meg az áramkört. Ha ez is elromlana, akkor van benne egy hőbiztosíték, ami 130 fok körül elolvad.


Tehát többszörös hiba kell ahhoz, hogy túlmelegedjen.

2022. dec. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Tehát többszörös hiba kell ahhoz, hogy túlmelegedjen."

Inkább házi tákolás.

A gyári védelmek hamarabb kipurcannak minthogy felfőne az olaj.

2022. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2022. dec. 11. 14:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Az 100% hibás volt és valaki megtákolta fixre kötéssel, akár ha használtan vette az előző tulaj által. Háromszoros védelem még a leghitványabb kínai kacatokban se megy tönkre.


Ezekkel a legdrágább fűteni, viszont tud meleged adni, ha megfelelően van kiszámolva a teljesíményigény. A mai modern hőmérséklet kijelzősök se fogyasztanak sokkal kevesebbet, mert a működési elve azonos, krva sok amper megy át drótokon ami felmelegszik és átadja az olajnak. A kerámiabetétes meg az infrapanelesek se sokkal jobbak. Drasztikus előnye a hőszivattyúnak van, ismertebb nevén a klíma ami fűt is.

2023. máj. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!