Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mik a tapasztalatok elektromos...

Mik a tapasztalatok elektromos átfolyós vízmelegítőkről?

Figyelt kérdés
Tényleg spórol az ember a víz- és energiahasználaton? Megnézegettem a gelko.hu-n a CLAGE márkájú termékeket és benne lenne kb 150 ezerbe ami nekünk kéne (konyha, 1 mosdó, fürdőszoba); nem tudom megéri-e hosszútávon. Gáz nincs, elektromos bojlert meg annyira nem szeretnénk.
2010. szept. 30. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Én eddig még mindenhol azt hallottam, hogy sokkal több áramot fogyasztanak, mint a hagyományos elektromos bojler ugyanannyi melegviz esetén. A gázbojler üzemeltetése olcsóbb, mint bármelyik árammal müködö.
2010. szept. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Jovanny ***** válasza:
47%
Én csak a mosogatónál használok egy kicsit (kb. 10L), és azt is időkapcsolóval, hogy csak délután 3 és 8 közt melegítsen. Amúgy még ez is sokat zabálna. Ki lehet amúgy számolni a Wattok alapján kb-re.
2010. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom az utolsó válaszoló miről beszél,hiszen az átfolyós vízmelegítő boyler csak akkor fűt ha használod hiszen átfolyós.Én is ilyet használok 2x3000 Watt fűtőbetétje van.Én csak az egyik fűtöbetéttel használom és a zuhanyozót,kádat tökéletesen ellátja.Bp vettem kb.15 ezer ft-ért.Azon gondolkozz el,több kisebbet vegyél,külön lássa el a mosogatót,és külön a kádat,mosdót,olcsóbb is és a villanyhálózatot is kíméli a házban!!Nem egyszerre megy a nagy teljesítmény,hanem szakaszósan több kisebb!
2010. okt. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Milyen márkát vettél? Mi azon gondolkozunk, hogy a mosogatóhoz egy kisebb, a wc mellettibe egy teljesen kicsi, bár lehet hogy ott nem is lesz melegvíz, még nem tudom, és akkor a fürdőbe kéne egy nagyobb, amiről menne a mosdó, a kád meg a zuhany. Ezt az utóbbi hármat amúgysem használnánk egyszerre.
2010. okt. 4. 10:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Radeco! Ird be a Google-ba elektromos átfolyós vízmelegítő.Radeco Hungária KFT.országos bolthálózatuk van!Kicsit dizájnosabb most mint amilyet én vettem öt éve!Az egész paletta kapható a kézmosó mosogató-, zuhanyozó és ipari méretekig(több zuhanyozó egyidejű ellátása)
2010. okt. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Jovanny ***** válasza:
Benéztem kicsit, az enyémnek van egy kb. 10L-es tartálya. :)
2010. okt. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, a Radeco már jól néz ki bár amikor a csap fölött van a szerkezet, az nagyon ronda. Mellesleg bazi drágák...
2010. okt. 5. 11:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van, kiszolgálja a fürdést és a konyhát is. Szerintem ezért az árért nagyon jó.

A fürdőben fejmagasság fölé van szerelve, nem foglal hasznos teret. Ha nem nagy a család, akkor ez elég, de van nagyobb méret is belőle.


[link]

2010. okt. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az a gond, hogy a zuhanyzósokhoz már ipari áram kell, meg EPH-ba bekötni a zuhanyzót... Nekem ez egy kicsit sok...
2015. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!