Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vásárolnátok-e olyan háztartás...

Vásárolnátok-e olyan háztartási eszközöket amelyekben nincs "tervezett elavulás"?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy vennétek-e olyan háztartási gépet vagy elektronikus eszközt ami minőségi és a garancia időn túl is hosszú éveket működik, és ami árban megegyezik a mostani gépek árával. Tehát ezek a gépek úgy legyenek legyártva, hogy ne az legyen a cél, hogy a garancia idő lejárta után szándékosan el romoljon (tervezett elavulás).

Tehát tartós legyen ami akár tizen éveket is kiszolgál és minőségi gép legyen, minőségi anyagokból.



2022. dec. 15. 07:06
A kérdező szavazást indított:
Igen! Tartson legalább 10 évet.
Nem. Megelégszem a mostani eszközökkel is.
Nem tudom eldönteni.
18 szavazat
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
85%
1-2 területről hallottam csak eddig ilyesmiről, de nagyon sokunknak vannak több éves, vagy évtizedes, (szinte) tökéletesen működő, akár alsó kategóriás gépei, a tervezett elavulás legkisebb jelei nélkül. Ennek csak akkor lenne talán értelme, ha biztosak benne, hogy a következőt is tőlük fogod megvenni. Lehet jönni itt villanykörtével, meg hasonlókkal, talán régen gyakoribb volt, de én nem hiszek benne.
2022. dec. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
77%

Csak ilyeneket szoktam venni.

Az meg nem tervezett elavulás, hogy egy gyengébb minőségű alapanyagokból készült, ezért olcsóbb termék nem húzza olyan sokáig, mint egy minőségi darab. Ez egy szimpla szükségszerűség.

2022. dec. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 Morzsi007 ***** válasza:
87%

Gyorsan fejlődik a technika. 5-10 év után már csak ezért is érdemes lecserélni jó pár műszaki cikket. Meg az ember megunja őket egy idő után. Mindig jobbat és újabbat akar az ember. Persze van kivétel, mikor a régi bevált eszköz az előnyösebb.

Pl 10 évvel ezelőtt gyakoribb volt a HD ready TV-k 720p felbontással. Vettünk mi is egy kisebbet, mai napig működik, de kicsi a mérete, régi dizájn, vastag, és sok mindent nem tud meg a felbontása is kevés. Ha lenne most ugyanilyen TV, mert tudom, hogy megbízható, akkor sem ezt választanám, hanem egy nagyobbat, újabbat, magasabb felbontással. Rengeteg műszaki cikket raknak le a pincébe, dobnak ki, csak azért, mert régi, elavult, annak ellenére, hogy hibátlan. Akkor mi értelme atom biztos cuccokat csinálni. Pár év és lejárt a mandátumuk bizonyos termékeknél.

2022. dec. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
61%
Nem vennék meg sokan, nem lenne rá igény. A gazdaság nem így működik, az emberek sem. Az utolsó leírta, milyen működési mechanizmussal élünk.
2022. dec. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván szívesen vesz az ember olyan terméket, ami nem romlik el 2 éven belül, de pl telefont amúgy sem tervezek 5+ évekig használni, ugyanígy, ha megveszem a mosógépet 1980ban, és még most is működik, az valószínűleg egy korszerűtlen energiazabáló monstrum lesz. Tv-nél sem tervezem úgysem, hogy 20 évig használom.
2022. dec. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
0%

Bútoroknál sem biztos, hogy az ember 40 évig akarja ugyanazt nézegetni, hiába jó, ha masszív meg tartós.

Lásd pl (utánzat) koloniál bútorok, azok aztán tényleg 100 év múlva is használhatóak, de kellenek a francnak.

2022. dec. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Igen. Egyet értek. Valóban így működik a gazdaság. Viszont ez nem mindenütt így van (szerintem).

Kérdeztem személyesen is meg pár ismerőst és egyből rávágták, hogy igen, szeretnének hosszú évekig tartó gépeket. A TV esetében értem a dolgot, viszont egy porszívó 10 évvel ezelőtt is porszívó volt. Szóval pl. a porszívó érdemben nem sokat fejlődött.

Vagy ott van a hűtőszekrény. Az átlag ember biztosan nem fog új hűtőszekrényt vásárolni csak azért, mert digitális érintő kijelzője van és tud zenélni. Egy átlag háztartásban elég nagy kiadásnak számít. Én például biztosan nem vennék meg egy zenélő mikrót, hogy ha a régi is jól működik. Szóval én itt az átlag emberekre gondolok. Mindenki szereti a jobbat, okosabbat s szebbet, de csak kevés embernek van pénze arra, hogy már holnap új eszközt vegyen.

Amúgyis egyre nagyobb a szakadék a szegény és a gazdag emberek között.


Szóval kérdezem újra (kicsit másképp):

Vásárolnátok egy új, méregdrága hűttőszekrényt csak azért, mert tudsz rajta Netflix-et nézni, és közben tudod, hogy a régi most is jól működik?

2022. dec. 15. 09:05
 8/41 Szirty ***** válasza:
94%

"Bútoroknál sem biztos, hogy az ember 40 évig akarja ugyanazt nézegetni"


A bútor nem háztartási gép és nem elektronikus eszköz!

2022. dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Szirty ***** válasza:
76%

Az eredeti kérdésre: igen


"Szóval kérdezem újra (kicsit másképp):"


A másképp feltett kérdésre: nem

2022. dec. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
69%
A netflixes kérdéskifejtésed hót más dologról szól, mint az eredeti kerdésed.
2022. dec. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!