Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Automata mosógép vezetékes...

Nagybikatok kérdése:

Automata mosógép vezetékes víz nélkül?mennyi vizet használ?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam most hirtelen hogy a padlásra helyezek egy 200 Literes hordót. Kútból feltöltöm.

Egy csapot teszek rá és megnyitom. A távozó vizet pedig elvezetem valahol. Megoldható?

Esetleg más ötlet?



2022. dec. 29. 14:51
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Technikailag megoldható, hogy megéri-e az más kérdés. Padláson milyen idő van, nem fagy?
2022. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
A padlásra annyi vizet engednék amit el is használ a gép.
2022. dec. 29. 15:16
 3/45 A kérdező kommentje:
Max.körbeszigetelem
2022. dec. 29. 15:17
 4/45 anonim ***** válasza:
43%

30-60 liter körül. Mosógéptől és programtól függ. Felesleges a padlásra tenni, mert a mosógépben szivattyú szívja fel a vizet. Szóval elég a hordó aljára tenni a csapot és egy gumi tömlővel összekötni a mosógéppel.

A kútvíz egyébként extra kemény, szóval elég hamar megeszi majd a mosógépet ha nem lágyítod.

2022. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
85%
A modern gépeknél változó, érzékelik hogy a ruha mennyi vizet szív be és a megfelelő mennyiséget utántöltik, így előre nem lehet megmondani, hogy pontosan mennyi vizet használ el egy program. Inkább kösd közvetlen a kútvízre.
2022. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is, a 200L bőven futja.

Mi lenne, ha tesztelnéd a földszinten?

Itt igazából a kútban lévő búvárszivattyú vízhozama fedezni tudja-é a mosógép igényét - az igazi kérdés.

2022. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
47%

Megoldhatónak megoldható.

Mi se vagyunk rákötve a vízhálózatra. A kútból megy fel a víz az emeletre (pompával), majd onnan jön le ha kell (csapok, wc, mosógép), ha meg elfogy, bekapcsoljuk a pompát egy kicsit, míg feltöltődik. A mosógép használt vize a kádba megy, s folyik onnan, ahova a használt füldővíz is.

De hogy te ezt a semmiből, hogy oldod csak úgy meg, már jobb kérdés...

2022. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Nem igazán szeretném ott a mosógép mellé tenni a 200-literes hordót. Legrosszabb esetben le eresztem a megmaradt vizet a hordóból.hogyan tudom lágyítani a vizet? Ez érdekelne!
2022. dec. 29. 15:33
 9/45 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy a semmiből hogy oldom meg?
2022. dec. 29. 15:35
 10/45 A kérdező kommentje:
Szóval ha a mosógép mellé tennék egy 100 Literes Hordót felszívná a mosógép? Ez nekem új, de ha így van akkor lehet hogy kár lenne fúrni feleslegesen.+ szigetelni sem kellene.
2022. dec. 29. 15:43
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!