Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kiszivároghat a mikróból a...

Kiszivároghat a mikróból a sugárzás használat közben?

Figyelt kérdés
Ha valaki otthon azzal melegíti az ételt akkor gyakran kimegyek a konyhából nehogy valami bajom legyen tőle. Attól meg egyenesen rosszul vagyok amikor a feje mellett van valakinek, mivel fejmagasságban van, ha mellé állunk.

2023. jan. 4. 13:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem hibás, akkor nem...
2023. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
84%
De kiám, én alufóliát szoktam a fejemre tekerni, ha mikrót használok.
2023. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz tőle.

A mikrohullmú sütő belseje egy 2450 MHz-re mértezett Faraday-kalitka, az ott keletkező nem radioaktív, nem ionizáló elektromágneses sugárzás "rabul van ejtve", onnan nagy intenzitással aligha "szökhet ki". Maximum ha sérült a burkolata/ajtaja.


Itt:

[link]

olvashatsz egy mérést: a mikro ajtajánál, az ajtótól 20 cm-re 3,893 V/m elektromos térerősséget mértek (más pozíciókban/távolságokban sokkal kevesebbet), míg az egészségügyi határérték (szóval az a térerősség, ami már gondot - például égési sérülést - okoz) ezen a frekvencián 61 V/m.


Szóval nyugi.

2023. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Na az ilyen parásak miatt lett nekem egy ingyen klímám. Tele voltak pénzzel, de közben féltek mindentől köztük a mikrótól is, meg félt , hogy a klímától megfázik a gyerek, így az első használat után többet nem használták, később meg odaadták a festőnek (tesómnak)
2023. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Indokolatlan a félelmed, mert nem jön ki belőle semmi.
2023. jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#4:

De jó! :)


Egyébkénnt meg nem kell félni.

2023. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
Igen. De kis mértékben.
2023. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
Mind meghalunk a mikrótól!
2023. jan. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Úgyvan , alufólia és bukósisak kell , akkor semmi baj nem lesz.
2023. jan. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább kinn a tisztáson építsen a Kérdező tábortüzet, és ott melegítsen. A húst meg lehet a nyereg alatt puhítani.
2023. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!