Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Porzsákos, vagy porzsák...

Porzsákos, vagy porzsák nélküli porszívó a jobban használható háztartásban?

Figyelt kérdés
Akinek van tapasztalata, kíváncsi vagyok a véleményére, melyiket tartja előnyösebbnek, jobbnak a háztartásban.

2023. jan. 18. 10:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hasznos érvek, ott ahol van indoklás is. Milyen igaz, van vízszűrős porszívó is. Erről még nem hallottam eddig.
2023. jan. 18. 22:07
 12/16 anonim ***** válasza:
65%
Naja. Van vízszűrősöm és imádom. Nem fúj ki szinte semmi port. Viszont azért oda kell figyelni erre is. Nem szabad még véletlenül sem benne hagyni a mocskot, mert úgy megbüdösödik hogy a borzd hozzád fog járni a receptért.
2023. jan. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
58%
Volt porzsák nélküli, nem szerettem, mert a szűrők nagyon hamar elkoszolódtak benne. Állandóan porolni kellett vele. Ezzel szemben a zsákot megfogom, bedobom a kukába és kész. Azt a kockaszűrőt a motornál meg évente egyszer kicserélem, nem kell állandóan piszkálni, porolni.
2023. jan. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
29%

"Volt porzsák nélküli, nem szerettem, mert a szűrők nagyon hamar elkoszolódtak benne. "

Na igen. Azért koszolódnak hamar el, mert sokkal tisztább levegőt fúj ki, mint a porzsákos verziók. A HEPA és egyéb filterek jobban szűrik a levegőt. Az én családomban többen is küzdenek asztmatikus tünetekkel. Van olyan kütyüm, ami szálló por konventrációját méri a levegőben. Alacsonyabb értéket mutat, ha porzsák nélküli porszívóval porszívózok. Emiatt cseréltem le a porzsákos porszívókat. De valóban macerásabb a tisztán tartása. Cserébe nem tüsszögnek az asztmások...

2023. febr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
76%

A szűrő takarítással sokkal több port szívtam be, mint most a zsák cseréjekor teszem.

A tartályt hiába öntöttem ki egy mozdulattal, de a szűrőkön 2 hét után vastagon állt a por, állandóan takarítani kellett őket. Ez a része természetesen nincs benne a reklámban!

2023. febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
85%

Nézd. Porzsák nélküli van most nekünk. S az ürítése nem csak annyi hogy a kukába kifordítod. Először is hiába van 1 mikronos szűrő benne, mikor üríted az egész lakást belepi a por. Akkor is ha nem látszik. Aktástól, mindenestől.


Másodszor a szűrő előtti szivacsot minden használat után kivenni kimosni. Mert a kosz ami elé megy elzárja a szívó utat ergó gyengébb lesz.


FFP2 mikronos maszkban szoktam üríteni a kádban, és kimosni a szivacsot, de ilyenkor is prüszkölök utána. Szóval inkább a porzsákos. Max ha kertes házad van és a kert végén ki tudod üríteni a tartályt akkor ok. De lakásba nem jó választás.

2023. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!