Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Műkődhet a sűtőm izzója...

Pinyő20 kérdése:

Műkődhet a sűtőm izzója hővédő búra nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan gondom lenne, hogy van egy Electrolux elektromos beépített sütőnk

és izzócsere közben eltört a védőbúra, ami üvegből volt, mikor tekertem

ki a helyéből. De nem is csoda, mert az is repedezett volt, hisz vagy

8 éve nem volt vele gond. Mostanra fáradhatott meg az anyag.

Az érdekelne, hogy védőburkolat nélkül hazavágódhat a sütőnek

az izzója, ha sütünk, vagy ha simán benne hagyom az izzófejet és

nem tekerek rá új búrát (ami most kb. 7000ft-ért szerintem kész rablás),

akkor is működik a világítás?

Mert a boltban erre az izzóra is azt mondták, hogy hőálló, de nem vagyok

benne biztos, hogy búra nélkül is annyira állná a sarat.


Válaszotokat előre is köszönöm!



2023. jan. 19. 02:20
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Az izzó működne, hiszen az izzószál 1500-2500 fokos működés közben, ahhoz képest a sütő melege nudli. Ha a ráfröccsenő cucctól elpattanna, max. kicseréled, a kaját meg kidobod ha telimegy szilánkkal.

A sütő meg csupán lyukas maradna a búra hiányában, és a nyíláson tolná ki a zsíros párát.

2023. jan. 19. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
75%
A világítás búra nélkül is működik de valószínűleg csak rövid ideig. Nem a hővel van itt legnagyobb gond hanem a párával és az esetleges mechanikai sérülésekkel ami így nyitott állapotban akár zárlatot is okozhat. Sajnos ennek a lehetősége akkor is fennáll ha kiveszed az égőt. Valamit ki kellene találnod, hátha olcsóbb hőálló üveg is létezik ami valahogy felszerelhető. Amúgy tényleg röhej ennyit elkérni egy szaros üvegbúráért.
2023. jan. 19. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!