Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mikrohullámú sütő mennyire...

A mikrohullámú sütő mennyire blokkolja az elektromos eszközök kommunikációját? Tehát hogyha a telefonomat belerakom egy mikróba(kikapcsolt mikrohullámú sütőbe) akkor azon belül tud csatlakozni Bluetoothon keresztül valamihez?

Figyelt kérdés
Vagy wifire tud e csatlakozni vagy telefonhívásokat tud e fogadni? És ha igen akkor milyen anyagból van a mikrohullámú sütő fala?

2023. jan. 20. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:

A fala vasból van, kipróbálhatod, fogja a mágnes.

Az ajtaján, hogy beláss (vagyis hogy a fény kijöjjön, de a többi hullám ne, fémrács van.

Ha a mobilt berakod, ez a környezet a magnetron által előállított hullámok csillapításán túl, a GSM kommunikációhoz szükségeseket is ármyékolja.

De nem 100%-ban. Csak annyira, hogy veszélyes mértékben ne jusson ki.

A mobil akár működhet is benne, ebben nincs semmi meglepő, hiszen rendkívül kis jelerősséget is képes érzékelni. A rédió egysége speciálisan, adott frekvenciákra, szűk tartományra van hangolva.

Amikor a mikró működik, az ajtó rácsén juthat ki sugárzás, de az rendkívül csekély, nem okoz egészségügyi kockázatot.

A bluetooth szabvány még alacsonyabb jelszintekkel dolgozik mint a GSM, így azt könnyedén leronthatja annyira, hogy nem fog működni ha rázárod az ajtót.

2023. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem alig gyengítheti a térerőt. Kipróbáltam az előbb és a térerő sem mobilkapcsolaton, sem pedig Wifin-n nem változott, és a bluetooth kapcsolat is ugyanúgy megmaradt az órám és a telefon között még méterekre eltávolodva is.
2023. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az alábbi:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__haztar..

hasonló jellegű kérdést feszegető topik #3-as hozzászólásában már kifejtettem: a mikrohullámű sütő belseje az ajtajával együtt egy 2450 MHz-re méretezett Faraday-kalitka, szóval a benne levő elektromágneses, nem ionizáló sugárzást - pontosabban annak egy jelentős részét - "megfogja", abból csak egy igen csekély mennyiség juthat ki.


Ebből következőleg mind a wifi- mind a Bluetooth-kommunikáció - ami ugyancsak 2,4 GHz-es - ha létre is jön, de nagyon lassú/szakadozó kapcsolatot eredményez. A mobilhálózat meg más frekvencián működik, így ott más mértékű lesz az árnyékolás.

2023. jan. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

De mi tart vissza hogy kipróbáld?

Nincs otthon mikró?

Nem fog semmi tönkremenni attól, hogy beleteszed a telefonodat (amíg nem kapcsolod be).

2023. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
fémet nem szabad a mikróba tenni mert tönkrebaxxa
2023. jan. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5, akkor is ha nincs bekapcsolva?
2023. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs mikróm
2023. jan. 20. 14:14
 8/9 A kérdező kommentje:
Áruházban lehet furán néznének rám
2023. jan. 20. 14:16
 9/9 anonim ***** válasza:

"Áruházban lehet furán néznének rám"

Nekem van mikróm, de soha eszembe nem jutott hogy beletegyem a mobilt.

Fel tudom fogni, és el tudom hinni, hogy mi lenne ha megtenném. Pl. ilyen okból nem ugrok többek közt kútba sem.

2023. jan. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!