Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mikrohullámú sütőmben...

A mikrohullámú sütőmben kiment a biztosíték. Milyen lenne jó bele?

Figyelt kérdés

A linkelt képen látszik a még helyén lévő biztosíték, ugyanaz kiszedve, és egy nyugtalanító felirat a gépben, ami szerint csak ET 8 amperes jó bele, a sugárzásveszély elkerülése végett.


A kérdéseim:

1. Mi az az ET?

2. Üveg is jó a kerámia-csöves helyett?

3. A biztosítékon mit jelent az F8AL -ben az L betű? Az a sebességét jelzi?

4. Miért befolyásolhatja egy biztosíték milyensége a sugárzásveszélyt?


[link]



2023. jan. 24. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:

porcelán 8A biztosíték 5x20 mm nézem képről.

[link]


De ez nem igen szokott kimenni bennük, lehet lesz ott más probléma is. Ha a benne lévő izzó elcsattant akkor az okozhatott zárlatot. Ellenőrizd azt is, bár működik enélkül is.

2023. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Az első betű a sebesség, az F a gyorsan reagáló biztosíték, ami azonnal kimegy ha túláram folyik rajra, a T a lomha, ami rövid ideig engedi a túláramot, ezt akkor használják ha a készülék indulása egy rövid áramlökettel jár. Csak olyat szabad beletenni ami eredetileg is benne volt, különben vagy indokolatlanul, normál működés közben is kimegy, vagy a rosszabb eset, hiba esetén nem megy ki és tönkremegy a berendezés vagy tüzet okoz. Ha viszont a megfelelő volt benne és kiment az hiba miatt is lehet, ha nem tudod mi történt (például túlfeszültség volt), inkább nézesd meg egy szerelővel.
2023. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Nem kell túlmisztifikálni. Beraksz egy másik azonos értékűt. Ha jó akkor örülsz, ha kiolvad, akkor megnézeted valakivel aki ért hozzá, vagy veszel egy másikat.

2023. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3: Igen, én is ezt terveztem, csak egy mikrónál nem tudnom, nem lehet-e nagyobb baj. Egy porzsívónál vagy mosógépnél nem zavarna, mert kevésbé misztikus a működése, de amiben egy magnetron van, azzal óvatosabb vagyok. De lehet, hogy tényleg ez lesz, itt van egy bolt a közelemben, ahol 25 Ft -ért adnak 8 amperes hasonlót. Csak a sebessége nem tudom, mennyire számíthat itt.
2023. jan. 24. 14:31
 5/5 A kérdező kommentje:
Végülis vettem egy üvegcsöves, F8AL jelűt, most jól megy, szerintem nem lesz semmi baj.
2023. jan. 26. 01:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!