Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Képes egy hibás hosszabbító...

Képes egy hibás hosszabbító zárlatossá tenni egy konnektort?

Figyelt kérdés

A hiba észlelése így zajlott:

- Ment a mosógép és a rá kötött 2 világítás, hirtelen leoldott a kismegszakítójuk és az a fázis a villanyóránál, amire kötve van

- Először a mosógépre gyanakodtam, de másik áramkörön a hosszabbító nélkül működött (hosszabbítóval azt a kört is levágta)

- Viszont a konnektor is égett szagú lett, a multiméterem ha sípol szakadásvizsgálatkor, akkor mér 0 ellenállást, lekapcsolt állapotban sípolt, amikor a konnektorra rámértem


Ami furcsa volt nekem, hogy rövid ideg működött még a mosógép kihúzása után ezen az áramkörön a két lámpa, de miután matattam a konnektorokban a multival, már levágta a relé, tehát vélhetően rövidzár keletkezett.


Képes lenne egy hibás hosszabbító így károsítani egy konnektort?


Holnap teszek egy próbát a konnektorok újra cserélésével és a kötődobozok átnézésével.



2023. jan. 30. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Még leírtad ezt a kérdést, ez idő alatt simán kifordíthattad volna a fali dobozból a dugaljzatot, megnézni hogy összeégett e valami rajta.
2023. jan. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

"már levágta a relé, tehát vélhetően rövidzár keletkezett."

Milyen relé? Fi relé? Annak nem kell rövidzár a levágáshoz.


"lekapcsolt állapotban sípolt, amikor a konnektorra rámértem"

Mi volt lekapcsolva? A multiméter? Melyik konnektorra?

Meg még kb 100-110 kérdésem lenne.

Nyilvánvaló hogy fogalmad sincs mit mérsz, miért, hogyan és mérések eredményét sem tudod hova tenni. A nagyobbik baj hogy az ideömlesztett karakterhalmazból mi meg pláne nem tudjuk hogy mit csináltál.

Nem kell mindjárt a multiméterhez fordulni! Csak simán dugdosd össze a dolgokat különböző variációkban... értsd keresd, határold be a hibás eszközt.

2023. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"multiméterem ha sípol szakadásvizsgálatkor, akkor mér 0 ellenállást"


Azt dióda mérésnek hívják, és a sípolás teljesen mást jelent mint amit te gondolsz.

Egyébként csatlakozom a #2-höz, szerintem fogalmad sincsen mit mérsz.


"de miután matattam a konnektorokban a multival, már levágta a relé, tehát vélhetően rövidzár keletkezett"


Főleg ha valami gagyi kínai szarral, rossz mérési tartományban. Nem csoda ha rövidzárat okoztál.

2023. jan. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, a multiméter, szakavatatlan kezekben többet árt mint használ.

Volt hogy valaki az autó akkuja "áramát" akarta megmérni, hogy tényleg 45Ah-e (még az A és Ah közötti különbség sem volt tiszta), aztán jött a bután nézés, hogy miért olvadt ki a mérősönt, és füstölt a mérőzsinór...


Zárlatot csak akkor tudsz mérni vele, ha lekapcsoltad a fő kismegszakítót a saját biztonságod érdekében, lekapcsoltad azt a kört, amin a kérdéses konnektor van, és lekapcsoltál minden lámpát, kihúztál a többi konnektorból minden más fogyasztót, ami ezen a körön van. Ennél már sokkal egyszerűbb kivenni, és ránézni. Zárlatba igen nehezen tud átmenni egy dugalj, ahhoz már fizikailag égnie kell nagy füsttel, hogy a vezetők összeérhessenek.

2023. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hívj villanyszerelőt, mielőtt megrázatod magad vagy felgyújtod a lakásodat.
2023. jan. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Na, egy szimpla konnektorcsere megoldotta.


Nem tudom hová tenni az ilyen minek nyúlsz hozzá nem értesz hozzá kommenteket, az lehetséges, hogy trehányul fogalmaztam a hiba leírásakor, de szerintem lakossági szinten egy picike műszaki érzékű embernek, főleg ha van kitől kérdezzen igenis meg kell tudnia oldani egy kisebb hibaelhárítást, konnektorcserét.


Mindenféle villamos végzettség nélkül a teljes házam összes áramkörét én építettem ki, benne van a pakliban, hogy egy rossz minőségű hosszabbító megviccel.


A multiméter nekem mint laikusnak arra pont jó, hogy ellenőrizzem megvan-e a kb. 230 volt feszültség szerelés után, nem kell úgy beállítani, mintha ez atomfizika lenne.


Plusz ha ilyen semmi hibákra is szerelőt hívnék, húzná a száját is a szaki, hogy erre a fél órás munkára most mennyit kérjen el, amiért már ő is szívesen kijön... Aki ügyes, becsületes villanyszerelő, annak nem én fogom elvenni a kenyerét.

2023. jan. 31. 22:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom hová tenni az ilyen minek nyúlsz hozzá nem értesz hozzá kommenteket"

Ömmm hogy is volt nemrégiben? A kókler állatok miatt a fürdőkádban halt meg a kislány? Jól emlékszem?


"az lehetséges, hogy trehányul fogalmaztam"

Egászen biztosan. Sőt érthetetlenül. Az alapfogalmakkal sem vagy tisztában és ez átjött a verbális ámokfutásod elolvasásakor is. Ezért kaptál olyan kommenteket hogy inkább ne nyúlj hozzá!

Legközelebb olvasd át 2-3x a kérdésedet mielőtt elküldöd!


"lakossági szinten egy picike műszaki érzékű embernek, főleg ha van kitől kérdezzen igenis meg kell tudnia oldani egy kisebb hibaelhárítást, konnektorcserét."

Hm...


"Mindenféle villamos végzettség nélkül a teljes házam összes áramkörét én építettem ki"

Írd le a címet, hrsz-t, ogy még véletlenül se vegyem meg!


"A multiméter nekem mint laikusnak arra pont jó, hogy ellenőrizzem megvan-e a kb. 230 volt feszültség"

Na pont erre nem jó a multiméter. Ha fogalmad sincs mit mérsz vele, akkor a mért érték kiértékelése is hibás eredményre, döntésre vezet. Simán előfordulhat hogy mérsz feszültséget valahol ahol amúgy nincs is.


"Plusz ha ilyen semmi hibákra is szerelőt hívnék, húzná a száját is a szaki"

Ebben igazad van. Ez sajnos tényleg így működik!

2023. jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Mindenféle villamos végzettség nélkül a teljes házam összes áramkörét én építettem ki, benne van a pakliban, hogy egy rossz minőségű hosszabbító megviccel."


Aha... és biztosan megfelel minden szabványnak, előírásnak?

Lehet, ha kimenne egy ilyen felülvizsgálatokat végző szakember, életveszélyes kontármunkának minősítené az egészet. Attól hogy valami "működik" még bőven lehet egy gondatlanságból elkövetett emberölés előszobája-

2023. febr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyébként meg úgy gondolom, hogy egy "csak azértis nekem van igazam" választ olvashattunk, kérdéses valóságtartalommal. Mutass már egy fotót arról a hosszabbító bedugásától zárlatossá lett dugaljról! Mi lett benne zárlatos? Mitől? Csak így kikötve kimérve is zárlatot mutat?

Gyanítom hogy ha esetleg sodrott vezetékkel volt bekötve, pusztán a precizebb bekötés okozta a zárlat megszűnését (kevésbé szőrös bekötés...)

2023. febr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kezdhetted volna azzal, hogy az egész házat te patkoltad össze. Így már szinte bizonyos, hogy nem a konnektor okozta a hibát, az csak egy nagyobb hiba előjele volt. Az egész házat az kellene nézni, de ilyen feltételek mellett csak az újrahúzására lesz vállalkozó, érthető okokból. Majd tedd fel utána kérdést magadnak, hogy megérte-e.
2023. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!