Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tudom eleg hulye kerdes..szova...

Tudom eleg hulye kerdes..szoval 2emeletes a hazunk,gazkazan van padlofutessel mindenhol. A fogyasztasban tobbet fogyaszt,ha tobb kor megy egyszerre? Tehat ha lent is fent is fut,az tobb energiat vesz el,mintha csak lent futenek?

Figyelt kérdés

2023. febr. 13. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A két szintet 20 fokra fűteni több energia mint egyet. De ha az első szinten úgy fűtesz, hogy a másikon is meleg legyen, akkor nem nyersz rajta.
2023. febr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Igen. Hidegebb lesz a visszatérő víz, nagyobb teljesítmény kell, hogy újra felmelegítse a kazán. Ha külön kör teljesen, akkor pedig több víz fog körözni, ami megintcsak több energia, hogy újra felfűtsd.


De nem lesz duplaannyi. Egyrészt ha a kazán a teljes házra van méretezve, hatékonyabban működik a teljes házat fűtve valószínűleg. Másrészt a két szint közötti födém egy közös felület, tehát nem kétszer akkora falfelületen át szökik a meleg a két szint fűtésekor. Kivéve, ha botrányosan gyenge a tető szigetelése, akkor lehet, hogy még több is lesz, mint duplaannyi.

2023. febr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
A miénk is hasonló csak radiátorokkal. "Kizárni a rendszerből" akkor érdemes valamelyik helyiséget, v emeletet ha az jól el is szigetelhető, ez egy adott épületen belül ritkán lehetőség és nehezen megvalósítható . Nagy megtakarítást nem értem el sehogy hiába próbálkoztam.:D Ha 1-2 ember használ csak egy kétszintes házat az sok pénzbe kerül jó szigetelés mellett is.
2023. febr. 14. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NTBS ***** válasza:
61%
Igen. Több a fogyasztás, ha nagyobb területet fűtesz.
2023. febr. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!