Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem fagyasztja le a...

Miért nem fagyasztja le a fagyasztó amit beleteszek, ami le van benne fagyva az nem olvad ki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Konyhában tartom a hűtőt aminek van fagyasztó része is, és ami a fagyasztóban van megfagyva az nem olvad ki, de amit beleteszek nem fagy meg csak lehűl...a hűtővel sem vagyok megelégedve mert 1 fokra van állítva és több van benne mint 1 fok.. Talán nem jó helyen van a konyhában?

2023. ápr. 3. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami baja van a hűtőnek, gyenge a hűtőteljesítménye. A fagyasztó is ki fog olvadni, csak annyira azért még hűt, hogy nem rögtön olvadt le. Kezdj el szerelőt, vagy másik hűtőt keresni.

Nofrostos?

2023. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Milyen mennyiség kerül egyszerre bele, milyen hőfokon és mennyi idő alatt nem fagy meg?

Azért este betéve, reggel már fagyottnak kéne lennie, de kellenének azért, amit kérdeztem.

És szoktam mondani, amikor hibát jelentettek, hogy a fagyasztó jó, csak a normál nem és hány fok van benne?

A fagyott csirkecomb ugyanúgy kopog akár -3 akár -18 fokos, de azért sejtjük, hogy mennyinek kéne lenni.. Hőmérő!

2023. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"a hűtővel sem vagyok megelégedve mert 1 fokra van állítva és több van benne mint 1 fok"


Milyen típus ez, fokra lehet állítani (C°), vagy csak fokozatokra? Nem mindegy. Egyébként a hűtőtérben 5 C° körül normál hőmérsékletnek számít. Hőmérővel ellenőrizni kell a fagyasztót is.

2023. ápr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mr.TECH ***** válasza:
100%

Milyen hűtő? Modern, vagy még a régi fajta? Ha nem tud hűteni, akkor elszökhetett a gáz, ha új hűtő és ventillátoros, akkor azt nézd meg, hogy hideg levegőt fúj-e be, vagy csak szobahőmérsékletűt.

Hűtőben 1-5 fok között kell lenni, 8 fok felett már veszélyes tartomány, hamarabb megromlanak a dolgok. Fagyasztóban -19 fok és feletti a megfelelő hőfok. Mérj rá hagyományos hőmérővel is, mert amit a hűtő ír, az nem biztos, hogy pontos, mivel a hűtő különböző részeiben nem egyenlő fok van, ha netán fagy is van, akkor azért nem hűt, mert a hőérzékelő elég hideget érez a jég miatt.


Sok minden lehet, de egy pontos típust írj, hogy pontosabb választ kapj!

2023. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, Samsung hűtő aminek az egyik oldala fagyó a másik oldala hűtő, most arra is gondoltam hogy van egy másik fagyó fekvő, mellette van közvetlen azon egy mikro és szendvics sütő!. Holnap eltolom mellőle ezeket nem e ez lehet a probléma! Egyébként a hűtőben 10 a fagyoba 5 fok van plusszba persze..
2023. ápr. 3. 21:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem az a probléma.

Nem nyomtad be a leolvasztást?

2023. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mr.TECH ***** válasza:

A mikró és szendvicssütő nem befolyásolja a hűtési teljesítményt.

De ha ilyen hőmérsékleteket mértél, akkor ott valami nagyon nem okés.

A hűtő kijelzi a hőfokot? Mert akkor én megpróbálnám azt, hogy ha elérhető helyen van a hőszenzor a hűtőben, akkor megfognám, és ha megy felfelé a hőfok, akkor az biztosan működik.

Nálam egy fekvő hűtő volt ugyanígy, nem akart hűteni, csak a ventillátor ment, aztán kiderült, hogy a hűtőgáz elszállt, a ventillátor meg nyilván nem fogja lehűteni még 10 fokra se. De ugyanígy megtudtam nézni a hőérzékelőt, mert a hűtőtér aljában van kivezetve.

2023. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mr.TECH ***** válasza:
6: a leolvasztás funkció nem sok ideig tart, max fél óra, de a jobb hűtők időközönként maguktól is elvégzik.
2023. ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8 Ha a fagyasztot cuccok miatt még mindig hideget érzékel, akkor nem kapcsolt ki a leolvasztás.

De még mindig nem tudjuk milyen hűtő, úgyhogy felesleges találgatni.

2023. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ez egy Samsung kombinált hűtő, álló fagyó résszel, egyik oldala fagyó másik oldala hűtő, és kijelzi a hőfokot, digitálisan.. Ott is kell beállítani hogy mennyi legyen, de érdekes módon a fagyó - 18 a hűtő 1 fokot jelez, a hőmérő szerint ugye nem így van.. A fagyó része olyan mintha hűtő lenne, nem fagy meg ha be rakok valamit csak jól áthűl! Ez már két napja tapasztalom, de ami benne volt alapból nem olvadt ki!
2023. ápr. 4. 08:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!