Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vannak jó darálós kávéfőzők...

Vannak jó darálós kávéfőzők 90-100 forint alatt? Vagy azok között nincs minőségi?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egyet otthoni minimális (napi 1-2 kávé) használatra és ahogy néztem a legtöbb neves olyan 140+ felett van. Gyűjtsek-e tovább ilyen kategóriákra vagy van olyan ami köztes megoldás tud lenni?

2023. ápr. 20. 08:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Ne haragudj, de ha egy kavefozore is gyujtogetni kell, akkor lehet hogy at kene gondolni a penzugyeidet.
2023. ápr. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Használtan kávégép szaküzletben felújított alapgépeket vehetsz 60-80 ezerért. Ne erőltesd az újat. Én is ilyen helyről vettem 80-ért egy Jurát, fél év garit is adtak rá.
2023. ápr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Az első csávó az mibe van amúgy te jóisten
2023. ápr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Laikus nyelven "darálósnak" nevezik, pedig létezik olyan "darálós" is, ami két külön egység, másik fele kézi karos, vagy még filteres is van.

Automata gépnek / kávéfőzőnek mondjuk magyarul, amire te gondolsz.

Lehetséges, hogy egy megbízható helyről vett használt darab beválhat egyébként.

Kísérleteztem többféle típussal, belsejét is megismerve, de még így is nehéz megmondani, melyik megbízhatóbb, miután hibák bármelyiknél előfordulhatnak, egy bizonyos százalékban. Valaki mit fog ki, szerencse kérdése is.

2023. ápr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem napi egy-két kávéhoz felesleges a drága autómata kávéfőzőt megvenni. Akkor elég meg gazdaságosabb a sima szarvasi féle mert engem pl nagyon idegesít, hogy hiába autómata, darálásnál, főzésnél így is mindenhova megy a darálmány vagy a zacc bellül és baromi macerás takarítani. Ha meg ott marad a zacc akkor a kövi kávé meg már pocsék ízű lesz. Inkább olyant javasolnék amilyent egyszer az aldiban láttam, hogy egyik oldalon darálsz úgy ahogy szeretnéd és utána átteszed a főző részhez mint egy sima szarvasinál és gomb nyomásra 1 vagy 2 csésze vízet rá nyom. Könnyű tisztítani kevesebb forgó morgó alkatrész kell varrógép zsírral kenegetni állandóan és tud gőzőlni is vagy forróvizet kinyomni ami teához lehet praktius vagy csésze előmelegítésre. [link]
2023. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

1-es válaszolónak köszönöm szépen a rettentően hasznos megoldást, anyák napjára szeretnék ajándékot venni, igazad van teljesen átgondolom az életem 17 évesen, hogy nem tudom ezt csak így megoldani suli mellett, dől belőled a jóindulat:)

A többi válaszolónak pedig hálás vagyok a válaszokért és segítségért, nekik ment is a pipa:) szétnézek még több helyen is

2023. ápr. 20. 11:46
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

#6 igen, a velemenyemet fenntartom: erodon felul akarsz valamit megvenni. 1000%-ig biztos vagyok benne hogy anyukadnak nincs szuksege egy 100e forintos kavefozore a 17 eves, kb. jovedelem nelkuli gyereketol es abban is, hogy anyak napjara nem a minel dragabb ajandekkal kell kimutatni a szeretetedet.


Nekem igazabol mindegy, de sajnos te is a fogyasztoi tarsadalom aldozata vagy.

2023. ápr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos eléggé megdrágultak, 100 alatt már nem kapsz új gépeket, használtan viszont ennyiből lehet fogni jókat. Szervizbe be kell ugrani, ott mindig van használt gép. Sokan csak azért hagyják ott, mert megkopott az előlapja.


A karos géppel sem jössz ki olcsóbban, mert hiába kapod meg újonnan a fapados gépet 50 körül, még ennyit rá kell költeni egy értelmes darálóra. (a propelleres kis konyhai daráló teljesen alkalmatlan kávéőrlésre)


A kotyogósból lecsorgó égettgumi ízű valamit jó érzésű ember messzire elkerüli. Akkor inkább instant kávé! Anyukád meg kap egy porcelán kávéskészletet.

2023. ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#7 én tiszteletben tartom a véleményedet, azonban ez a kérdés inkább azért jött létre, hogy olyanok akiknek van tapasztalata ez ügyben segítséget tudjanak nyújtani, mert én teljesen vakon vagyok. Figyelj, én biztos vagyok benne, hogy te sokkal érettebb és tapasztaltabb vagy mint én, azonban azt, hogy anyukámnak mire van szüksége kérlek hagyd ki ebből, hiszen nem tudsz semmit. Igen szeretném végre, hogy ne a gáztűzhelyen főzze a kávéját amit minden nap iszik bumm, szerencsétlen én meg ő, jövőre rajzolok neki valamit. Addig pedig csak azt szerettem volna megtudni, hogy dolgozzak-e még plusz 2-3 napot, hogy minőségi gépet tudjak venni vagy milyen más opcióim vannak, ha ebben tudsz segíteni azt természetesen megköszönöm de másképpen teljesen tárgytalan.
2023. ápr. 20. 22:46
 10/14 A kérdező kommentje:

#8 azt megkérdezhetem hogyha, használtan keresek milyen márkák azok amiket érdemes megnézni? A második válaszoló említette a Jurát azon kívül valami más amit érdemes keresni?


Köszönöm szépen a segítséged és hogy szántál időt a válaszolásra!

2023. ápr. 20. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!