Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Üdv Kb 4-5 napja esik az...

Üdv Kb 4-5 napja esik az eső és ha bekapcsolom pl a hajszárítót akkor az AVK 30mA fí rellé leold, mi lehet az ok?

Figyelt kérdés
Mi lehet az oka hogy a fí rellé leold úgy hogy alig van fogyasztás a lakásban?!

#eső #leoldás #Fí rellé
2023. máj. 16. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Nem mondom, hogy az okok között van de lehetséges a megnövekedett páratartalom miatt pókhálós, koszos konnektor, más elektromos eszköz ami karbantartást, tisztítás igényel, adott esetben a hajszárítód. Ha két három kedvezőtlen tényező is összeadódik, lehet, egy régebbi a határértéket már nem jól kezelő fi relé leold.

Akár a fi relének is lehet, ahogy van vége, csere.

2023. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tavaly lett egy új biztosíték tábla cserélve, fí relével, és ez mindíg akkor fordul elő mikor esik az eső. És az a furcsa hogy általában este csinálja.
2023. máj. 16. 22:00
 3/14 anonim ***** válasza:
Van klímád ?
2023. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem az ördögtől való dolog méréseket végezni.

Ha te nem értesz hozzá, kérj meg valakit. Szakember a legjobb.

A szomszédom pl. egy időben sokat kínlódott hasonló problémával, mindig panaszkodott, ú speciel a sütőnek tulajdonította a hibát. Aztán egyszer meguntam és átmentem. Ráment egy fél délután, de meglett. Az egyik dugalj szerelvénydoboz párásodott időszakosan.

2023. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Van klímám, de annak a kismegszakítója le van kapcsolva.

Érteni értek hozzá, csak már nincs ötletem… mert ez mindíg esős időben vagy viharban jelentkezik.

2023. máj. 17. 04:55
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor a klímával kell kezdeni, a klíma nulla vezetékét kell kikötni a nulla sinrol és úgy megnézni.
2023. máj. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ezt akkor megnézem mikor haza megyek. Csak még annyit, hogy miben befolyásolja a klímát mikor pl a hajszárítót indítom el és akkor bassza le, a hajszárítóban föld nem csatlakozik…

Meg a bojler direktbe van kötve, tehát ha engedünk pl 40 liter vizet akkor bekapcsol, nem éjszakain van.

2023. máj. 17. 06:48
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Feltehetőleg a hajszaritonak is van szivárgó árama, esőben a klíma kulterinek is, a kettő együtt pont eléri a határértéket.


A fázis lekapcsolasa onmagaban nem megoldás , mivel a nulla bekötve marad, így az ilyen probléma kideritesehez a nulla vezeték lekotese is szükséges . Amikor a probléma elmúlik ott lesz a baj ami le van kötve. A klíma kültéri kinn van így rá tippelek, főleg mert lakást irtal így a kert világítást és kültéri konnektort kizartam. De ha van konnektor amit érhet eső akkor őt is nézd meg

2023. máj. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen jól gondolod, én irtam el, nem lakás, hanem kertes ház. 😅
2023. máj. 17. 08:23
 10/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Feltehetőleg a hajszaritonak is van szivárgó árama"


Érettségi kérdés:

------------------

Gyakori Kérdező felemel egy műanyagházas hajszárítót, műanyag tokját erősen szorítva. Lábán van egy száraz zokni, egy száraz papucs, alatta száraz járólap. A készülék dugvillája védővezetőt nem köt be, rendszere kettős szigetelésű.


Számítsuk ki a talaj felé szivárgó áram értékét!

2023. máj. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!