Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szegeden belül hol lehet...

Szegeden belül hol lehet leadni elektromos/elektronikai hulladékot? Az előző lakók 2db működésképtelen mikrohullámú sütőt hagytak a szekrényben.

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, fizetjük a közös költséget, de papírt nem kapunk róla. Bemehetünk így a hozzánk legközelebb lévő hulladékudvarba, megmutathatjuk a lakcímkártyát, vagy a bérleti szerződést és leadhatjuk a két mikrót? Veszélyes hulladéknak minősülnek? Kell fizetni az átvételért? Van egy megadott körzet, amihez a nagy Tesco környéke tartozik? Kitehetem a kuka mellé?

2023. máj. 27. 15:23
 1/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
A netbankból kinyomtatod az utalást, azt el szokták fogadni. Adókártyát talán már nem kérik, egy időben amiatt packáztak az emberekkel.
2023. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van amikor műszaki áruházak is akcióznak ingyenes vagy akár beszámítasos elektronikai hulladék leadással. Nézz szét hátha van a közelben.


Igen, az elektronikai hulladékok általában veszélyes hulladéknak minősülnek. Ón, ólom, nehézfémek lehetnek benne. De ha jól tudom a megnetron ráadásul nagyon kis mennyisegben berillium oxidot tartalmaz, ami nagyon mérgező anyag.


Bezzeg két rossz mikrod van...irigyellek, mert barkács ponthegesztő géphez nemrég 1 hónapig kerestem rossz mikrót hogy a trafót kinyerjem belőle. Pfff... Ha bp-i lennél örömmel megszabadítanálak a két mokrotól, vállalva hogy a maradékot legális begyüjtő helyre juttatom.


Egyébként jut eszembe... hasonlóképp másnak még jól jöhet. Dobd fel ingyen elvihetőnek egy apróhirdetésben, FB marketplacen. :)

Csak eskesd meg az átvevőt hogy a maradékot nem az út szélere dobja ki.

2023. máj. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Még kieg ötlet:

De van amit Te is értékesíteni tudsz belőle könnyen, ha maga a mikró hasznosítása nem is érdekel kimondottan.


Pl mikor trafót kerestem, azt láttam, hogy az üveg forgótányérra használtan is nagy kereslet van, mert törékeny lévén fogyóeszköz.


Már ha tányérok megvannak :)

2023. máj. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jófogásra felteszed ingyen elvihetőnek.
2023. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Mivel Hulladékudvarról volt szó, tegnap nem tértem ki rá, hogy egyes nagyáruházak, MediaMarkt stb. is átveszik.
2023. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"tegnap nem tértem ki rá, hogy egyes nagyáruházak, MediaMarkt stb. is átveszik."

Vásárlás esetén, ha 2 mikrót veszel, 2 mikrót leadhatsz.

Nem pedig 1 hajsütő vásárlásakor 2 mikró leadás.

2023. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
72%

Ha tudnád, mennyi képcsöves TV-t leadtam ott is, amitől nem fértem a raktáramban, nem akarnál meghazudtolni.

A MediaMarkt hátsó bejáratához kell menni, ahol az árforgalom történik.

Meglátod az első alkalmazottat, szólsz neki. Ott lesznek halomban az ócska készülékek, leteszed mellé.

Pont.

Kétségtelen, hogy például a Praktiker nem partner ilyenben. De utána kell nézni, hol van lehetőség.

2023. máj. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Vagyis áruforgalmat akartam írni és még azt is elárulhatom, hogy egyszerre több készüléket is átvesznek.

Semmi nem kell hozzá, nem igazoltatnak stb. Mert megoldották, hogy még valami kis hasznuk is van belőle, ha jól tudom, ezért szívesen átveszik.

2023. máj. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Egyéb készülékeket a MediaMarkt vásárlói bejáratánál elhelyezett gyűjtőkbe lehet rakni, de ott sem kell igazolni semmit, ez még a bejárat előtt van.

Obinál is láttam ilyen lehetőséget, ahol a biztossági őr még vigyáz is rá, csak betenni szabad, kivenni semmit.

Annyira ragaszkodnak hozzá, az már az ő tulajdonuk, ami oda bekerült.

2023. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
biztonsági őr
2023. máj. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!