Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ki használ H20 ultra gőztisztí...

Ki használ H20 ultra gőztisztítót? Tényleg olyan jó és sokoldalú, ahogy a reklámban látom?

Figyelt kérdés
Szívesen venném, ha megírnátok tapasztalataitokat, hogy mennyire hatásos, milyen könnyű a kezelése és főleg, hogy mennyire hatásos tisztítóeszköz.
2010. okt. 29. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, melóhelyemen azzal takarít a takarítónő, és minden tök szép utána. Nem lehet bonyolult a kezelése ha egy 60 körüli nő gond nélkül elbánik vele.
2010. okt. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2010. nov. 1. 11:29
 3/8 anonim válasza:
Megvetted már? Mert én azt hallottam, hogy folyik belőle a víz. Ha megvetted és nem igaz, én is kipróbálnám.
2010. nov. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még nem, érdeklődök más fórumon is begyűjtve az infókat. Eddig olyan 80-90 %-os a megelégedettség. De azt tudom, hogy nem a tv.shopnál akarom, mert sokkal olcsóbban is árulják. Ami megfogott benne, az a 3 szögletű kialakítás és, hogy a "laposabb" helyekre is könnyebben hozzáférek.
2010. nov. 4. 12:35
 5/8 Simonka22 válasza:
100%

Sziasztok! Nekünk az új h2o mop x5-s van, bevált. Viszont nem szabad felülni az olcsó kínai koppintásoknak, mert a panaszok többségének ( még ha eredetinek is titulálják ) ezek a nagyon olcsó ( 25-30 ezer helyett 14-20 ezer ) termékek teszik ki.

De találtam egy kis hozzászólást a neten csk a tisztán látás miatt.

"Vettünk egy gőztisztítót. Úgy gondoltuk, hogy egyszer és mindenkorra véget vetünk annak a csomó vegyszeres procedúrának, amit hétről hétre, vagy legalábbis havonta egyszer le kellett zavarni, hogy a lakás, különösen a konyha és a fürdőszoba használható legyen. A gép nem volt olcsó, igaz, nem is a legolcsóbb kategóriából választottunk. Úgy számítottunk, hogy csak egyszer kell megvenni, tehát megéri egy kicsit többet belefektetni.


A gőztisztítók lényege, hogy kizárólag a gőz erejét használják fel a tisztításhoz. Akár sima csapvizet is önthetünk bele, amit egy kazánban felforral. A fejlődő gőzt egy tartályban tárolja, majd onnan egy hőszigetelt tömlőn keresztül egy pisztollyal a szennyezett felületre fújja. A gőz maximális üzemi nyomása 3,5 bar (ennél kisebb is lehet, mivel szabályozható), hőmérséklete kb. 100-120 fok. Elvileg ez a két érték garancia arra, hogy a háztartásban föllelhető bármilyen makacs szennyeződés könnyen eltávolítható legyen. Elvileg. Itt jönnek a képbe a reklámok.


Nagyon csalóka tud lenni egyik másik, mivel teljes logikusnak és hihetőnek tűnik. Mi legalábbis elhittük. Tévedés ne essék, a gép maximálisan teljesíti a rá kiszabott feladatot, engedelmesen pöfékeli a gőzfelhőket a papíron foglalt paramétereknek megfelelően. Nem ez a baj. A probléma a forró gőz mindenható erejével van. Illetve, hogy olyanja nincs neki. Senki el ne higgye, hogy a tűzhelyre odaégett zsír, a csapokon megtelepedő vízkőfoltok, a kádra, vagy a zuhanyfülkére lerakódott, vízkővel és szappanmaradékokkal keveredő emberi zsír, vagy akár az olajsütőt beborító ragacsos sárga trutymó, ami egyébként semmivel sem oldható, csak úgy megadja magát az első szóra, de nem ám!


Legalábbis nem úgy, ahogy azt a tévében látjuk. Pedig a bemutatóknak elvileg az a lényege, hogy a valóságot szemléltetik. Vannak reklámok, amiknek senki se hisz – gondolom. Ki veszi komolyan, mikor egyetlen csepp mosogatószertől a kétnapos ráégett, részáradt redva úgy berezel, hogy a szélrózsa minden irányába szalad szét, s jóformán a mosogatószerrel még csak nem is érintkezett. Juszt Laci már egyszer letesztelte az említett termékcsoport néhány tagját, a tévé ügyvédje stúdiójában, nem túl meglepő eredménnyel.


A gőz sem képes csodákra, hiába állítják, hogy igen. Az említett szennyeződések mindegyike csak hosszas gőzölés, és kínkeserves súrolás hatására volt hajlandó elhagyni addigi tartózkodási helyét, de még úgy sem teljesen.


A tévében mindez úgy zajlott, hogy a gőzt ráfújták a piszokra, s az abban a pillanatban(!) színének megfelelő színezetű lé formájában elindult a Föld középpontja felé. Ezt egyszerűen letörölték egy papírtörlővel. Szép is lenne, csakhogy az nem úgy működik.


A fent említett szennyeződések közül egyik sem viselkedett így. A kád vagy a zuhanyfülke, a csempék minden egyes négyzetcentiméterét hosszasan sikálni kell, egy kb. 100 forintos-nagyságú kefével, amíg lesz valami látható eredmény. Bizonyos izomcsoportok edzésére kiválóan alkalmas, és ne feledkezzünk meg az arcunkba csapódó gőz jótékony hatásairól se! Akinek különböző okokból kifolyólag nem volt még szerencséje fogkefével budit, vagy egyéb más, szájüregen kívüli felületeket pucolni, az ezt az érzést most könnyedén átélheti. A kosz egyébként nem folyik le, hanem apró galacsinokká sodródik össze, de ezeket zuhanyrózsával, forró vízzel le lehet öblíteni. Megjegyzés: ha előtte befújjuk a felületet vízkőoldóval, nem galacsinokat kapunk, hanem egy ragacsos trutymót, amit szintén le lehet öblíteni forró vízzel, de így már vegyszert alkalmaztunk, amivel szennyeztük a környezetet.


Az olajsütő esete hasonló, azzal az apró különbséggel, hogy a galacsinokat, csak mosogatószerrel lehet eltávolítani, de még úgy sem teljesen. Ezen kívül olyan körülményes a tisztítás, hogy az elektronikától elválaszthatatlan részeknek nem is érdemes nekiállni.


A tűzhely tisztítása valamivel könnyebb, a kosz még úgy, ahogy leolvad, de gyorsan fel kell törölni, mert gyorsan visszafagy. Mellesleg meglehetősen nagy rongy, avagy papírtörlő igényű foglalatosság.


Csapokról és más fényes felületekről való vízkőlerakódás-eltávolításról ne is álmodjunk! A vízkő teljesen immunis a gőzre.


Elképzelhető, hogy kapunk a készülékhez ablakmosó-lehúzó fejet is. Ez esetben csak akkor használjuk, ha nem nagyon piszkos ablakkal van dolgunk, és nem okoz gondot a túl nagy locspocs. Ha sokáig babriszolunk vele ugyanis, a (viszonylag) hideg ablakfelületeken rengeteg víz csapódik le, ami aztán patakokban zúdul alá.


Padlókeféhez, vagy kisebb kárpitokhoz való keféhez használhatunk mikroszálas törlőkendőt. Ezekkel nagyon vigyázzunk! Bármilyen furcsa, a forró textil látszatra semmiben sem különbözik a hidegtől, de nagyon fájdalmas sérüléseket tud okozni. Használat közben ne nagyon nyúlkáljunk hozzá, ha egy mód van rá!"

Jah és még valami. Nekünk be vált, mert főleg a poratkák ellen vettük. A többi funkciója csak plussz.:D

2011. febr. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen érdekes és értékes hozzászólást olvashattam. Persze azt tudtam, hogy "csoda" masina nem létezik, akár hogy is azt akarják sugallni a reklámok, de azért ennél többre számítottam! Az egyszerű koszmokat eddig is el tudtam tüntetni a felmosórongy simogatásával, én a makacs, zsíros ráégett dolgok miatt akartam volna.
2011. febr. 24. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:
De jó, hogy megtaláltam ezt a választ! Én is gondolkoztam azon, hogy veszek egyet, de letettem róla. :(
2011. dec. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Van egy kicsit bolyhosabb szőnyegem. Sajnos a hagyományos porszívó nem bír vele, teli van poratkával, porral, hiába takarítom. Emiatt és a kanapé kárpitja miatt venném.Ezekkel vajon tud kezdeni valamit?
2019. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!