Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Érdemes-e elektromos páramente...

Érdemes-e elektromos páramentesítő készüléket venni?

Figyelt kérdés
Nem rég volt kifestetve és félünk, hogy visszajön a penész.
2010. nov. 17. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
érdemes ha van rá pénzed, elég drága.....
2010. nov. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bizonyos mennyiségig a vegyszeres is jó csak akkor kell elektromos ha nagyobb teljesítményt akarsz. Azért 50% alá nem kell a relatívot csökkenteni mert akkor meg a lakhatóság romlik.Kell páratartalommérő 3000 alatt nagyon jót lehet kapni.
2010. nov. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És ha diszperzittel festettek ne csodálkozz ha megtelepedik a penész mivel szervesanyag.Csak vízből nem él a penész. Nem tudom ki találta ki azt a baromságot hogy nem lehet mésszel festeni és fém porfestékkel?
2010. nov. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes. Mi "újépítésű" penésszel küzdünk. Kölcsönöztünk egy ilyen gépet, ki akartuk próbálni, mielőtt megvesszük. Iszonyúan zúg és meleget ad le. Ez utóbbi télen még nem baj, de nálunk nyáron is gond a pára. A zúgás is idegesítő volt, pedig becsuktuk egy szobába a gépet. Egész délután járattuk (és csak egy helyiségben!), a páratartalom ott 1-2%-ot csökkent, majd másnapra visszament. Ha állandóan járatni kell, mennyi áramot eszik?

Nektek is azt javaslom, próbáljátok ki kölcsönzéssel, mielőtt megveszitek. Mi 2 hétre kölcsönöztük, 2-3 nap után visszavittük.

2010. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Szellőztetni kell, meg a ruhát nem a lakásba szárítani. Megkeresni a hőhidakat és megszüntetni. Addig akármilyen gépet vesztek penészes lesz.
2010. nov. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket. Igyekszünk még jó alaposan átgondolni az egészet. :D A kölcsönzéses ötlet jónak hangzik.


Minden jót!

2010. nov. 17. 21:09
 7/10 ekeke ***** válasza:
Olcsó split klímák is tudják a páramentesítést. A meleget pedig kiköpik. Az ipari szárító bent hagyja.
2010. dec. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szerintem érdemes lenne venni egyet. Egyszeri berházás, és lehet jókat kapni.

Én nagyon sokáig húztam a vásárlást, nyáron költöztem be az új lakásomba, ami a ház sarkán helyezkedik el, az ablak a szoba srkában van, így nagyon kemény hőhíd alakult ott ki télen. Hónapokig minden hétvégén sikáltam a penészt, törölgettem a tapétáról lecsöpögő vizet. Ősz végén már minden nap nyitva hagytam az balakokat, mikor elmenem dolgozni, még télen is, így esténként 6 fokra jöttem haza, de nem sokat javult. Hiába vettem nagyon jó penészeltávolítókat, hetente visszajött a feketeség és a szag.

Januárra aztán elegem lett, jól utánanéztem, hogy hol, milyen gépeket lehet kapni. Végül egy japán gyártmányú, 2 év garis Zibro DD108-as készülék melett döntöttem, ami naponta 8 liter vizet képes kiszívni a falból. Eleinte naponta kétszer kellett kiönteni a vízgyűjtőjét, mostanában csak 2-3 naponta. A penész nem tért vissza többet, az ablak nem párás, a ruhák megszáradnak rendesen - én csak a szobába tudok teregetni - és sokkal melegebb is van a lakásban, pedig ugyanannyit fűtök.

Tény, hogy az ára is megvolt, 89.000-ért vettem a gépet, de nálam olyan a helyzet, hogy a kölcsönzés nem lett volna elég. Gondolkodtam a bérbeadásán is, de egyenlőre nálam most ,még nagy szükség van rá. És egyébként ez a Zibro nem ontja magából a meleget sem. Egyszerűen odavagyok érte, bár mikor meg kellett venni, picit húztam a számat, denem bántam meg.

2011. jan. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nyáron szellőztetés, télen páramentesítő gép. Miért lenne baj, ha télen meleget is ad? Persze elsősorban nem a fűtésre való. Én nagyon meg vagyok elégedve az elektromossal, egy 80-90m-es házból (ha tényleg párás) napi 8-12 litert lehet vele kinyerni. Ha bérelsz, akkor láthatod, hogy kb 2 hét után már csak 2-3 liter gyűjt egy nap, vagyis a száradás megtörtént. Hogy később ne nedvesedjen vissza, már elég szellőztetni. Hangosabbak mint egy hűtő, de halkabb mint egy hajszárító. Napközben magára lehet hagyni működve, tehát ha nem vagytok a lakásban nem halljátok. 2 hétig azért el lehet viselni a hangját.
2011. febr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 supervisor01 válasza:

Sokszor a magas pára a jól záródó nyílászáróktól van. Ha szellőztetsz, akkor a meleget is kiengeded. Akkor meg minek költött valaki drága nyílászárócserére?


A megoldás az ellenáramú szellőztető: fillérekből össze lehet rakni, megmarad a lakásban a hőmennyiség, viszont van kinti, friss, alacsony páratartalmú levegőd. Ha egy HEPA filtert is beraksz, akkor még a porszívózás-portörlés is sokkal ritkábban lesz otthon szükséges.

Szóval mielőtt döntesz, azért tedd egymás mellé az ellenáramú szellőztető és a páramentesítő beruházási- és üzemeltetési költségét.


Persze ha hőhídtól van, akkor meg nem is értem, miért a páramentesítővel bíbelődik, eléggé szélmalomharcnak tűnik.

2015. dec. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!