Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Normális, ha kihúzom a konnekt...

Normális, ha kihúzom a konnektorból az elektromos készüléket, és szikrázik a konnektor?

Figyelt kérdés
Vasalónál, hajszárítónál és a mosógépnél tapasztaltam, 3 különböző konnektornál. Valami hiba lehet a rendszerben?
2010. nov. 29. 16:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Ez nagyon nem jó dolog, normális esetben nem kéne szikráznia. Mindeképpen megnézetném a helyedben egy szerelővel.
2010. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
rossz helyre írtad ki a kérdést szerintem ott valami baj van vagy a vasalóval vagy az egész rendszerben. De én a vaslaóra tippelnék!
2010. nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Villanyszerelőként:


Az áramjárta vezetők közötti kapcsolat megszakításakor elektromos ív keletkezik, amely igyekszik fenntartani az elektronok áramlását.


Ez a szikrád. Tehát normális, üzemszerű jelenség.

2010. nov. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor megnézetjük!
2010. nov. 29. 16:21
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Ahogy sejted, a rendszerben van a hiba. Hívj egy villanyszerelőt, mert 3 konnektornál külön-külön nem a készülék okozhatja. Lehet, hogy a földeléssel van gond, vagy öreg az egész vezetékhálózat, és az bizony zárlatot/tüzet is okozhat.
2010. nov. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves villanyszerelő, köszönöm szépen a felvilágosítást!! akkor tényleg ez lehet a szikra!
2010. nov. 29. 16:25
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
Kérdzeő, nézesd meg inkább, nekünk egyik konnektor sem szikrázik itthon, nem normális jelenség.
2010. nov. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is villanyszerelő vagyok.Teljesen normális-természetes jelenség hogy áram alatt lévő vezetők az áramkör megszakításakor ívet húznak(ezt látod szikrának).

Tehát csak légy nyugodtan, szikrázó konnektor csak akkor rendellenes ha működés közben látsz szikrát, akkor viszont sürgősen keress egy szakembert.

2010. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2010. nov. 29. 18:09
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

A vasaló, mosógép és hajszárító nagy áramot vesznek fel a hálózatból (5-9 A), pl az 1200 wattos hajszárító 5 Ampert.

de ilyen nagy felvétellel rendelkezik minden fűtő készülék a ház körül.


A többi készülék, Villanykörte, tápegységek, kapcsolóüzemű berendezések pedig 1 ampert is alig érik el, itt szikrát nemigen látsz, mert nincs áramerősség, ami szemmel észrevehető (hosszú) időre ívet hozhatna létre.

2010. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!