Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 2villanyóra van a házunkban...

2villanyóra van a házunkban és az egyiket kikapcsolták. Hosszabbítóval át lehet vinni a bojlernek az áramot h a fürdőszobába legyen meleg víz, mert erről ment? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Az a helyzet h a háznak két villanyórája van és az egyiket kikapcsolta a szolgáltató és 100ezer ft lenne a visszakapcsoltatása. És erről kapta a fürdőszoba és a bojler az áramot. Hosszabbítóval meg tudom csinálni h átviszem oda az áramot és oda dugom be a bojlert.Ez szerintetek kivitelezhető? a bojler így is kaphatja az áramot?fontos lenne
2011. jan. 2. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Igaz nem értek hozzá, de szerintem nem.Hiszen az a lényege hogy azzal a vilanyórával van össze kötve.
2011. jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, a másik hálózatba szeretnéd kötni a bojlert. Természetesen meg lehet oldani, csak vigyázni kell, hogy ne terhelje túl a rendszert, mert akkor folyton le fogja csapni a másik villanyórát.
2011. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen, de arról le lenne kötve és konektorba dugós megoldás lenne
2011. jan. 2. 19:08
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

igen erre gondoltam. csak akkor konektorba kéne dugni a bojlert, meg lehet ilyenre is oldani a kábelt h oda legyen dugva?

2011. jan. 2. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Megoldható.
2011. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hmm hát ha másfajta csatlakozója van, akkor esetleg olyan meg tudja oldani, aki ért a villanyszereléshez...
2011. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy villanyszerelővel nézesd meg (amúgy magam is az vagyok), így nem leget tanácsot adni.

Valószínűleg a kedvezményes (éjszakai) mérést kapcsolták le, ha a normál tarifás mérőre kötitek, az jóval többe kerül majd.


Szóval ebben az esetben érintésvédelmi szempontokat is figyelembe kell venni, hiszen egy ilyen hőkészülék akár 1,5-2 kW teljesítményű is lehet. Ennek a szakszerű bekötését mindenképp hozzáértőre kell bízni, hiszen a lakóépületekre vonatkozó létesítési szabványok ilyen esetekre is világosan rendelkeznek.


Tavaly összel jártam egy áramütéses baleseti helyszín vizsgálatán, ott hasonló megfontolásból történt átalakítások okoztak szerencsés kimenetelű balesetet.


Felhívom e figyelmet a büntetőjogi felelősségvállalásra.

Az ilyen átalakítás esetén a kivitelező szakember, és a lakás üzemeltetője (tulajdonos) is felelős lehet.

2011. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, megoldható de..... csak szakember végezze. Azt vedd figyelembe, hogy pl egy 120 literes bojler kb. 1800 watt. Az óránként "megeszik" közel 100.- forintot. Egy ilyen bojler felfütési ideje ha hideg benne a viz kb 5 óra azaz közel 500.- ft. 3o napra átszámolva közel 15.000.- ft.Egyébbként a 100 ezer ft. visszakapcsolűási dijat sokallom. Biztos, hogy annyiért kapcsolják vissza? Miért lett lekapcsolva? Jogosulatlan áramvételezés? vagy miért?

Azt irod, hogy:a fürdőszoba is erről kapta az áramot. Valóban? Az éjszakai áramot csak a bojlerhez lehet használni. Vigyázz ha hosszabitóval oldod meg a bojler üzemeltetését. Azok általában 0,75-ös kábellel vannak ellátva. Ez kevés a bojlerhez. Min 1,5-es vagy 2,5-es kábellel lehet csak megoldani. A o,75-ös eléghet, zárlat tüz és meg komolyabb bajt tud okozni./szintén vill szer./

2011. jan. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!