Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy lehet házilag kitisztitani?

Hogy lehet házilag kitisztitani?

Figyelt kérdés
Tegnap a TV-ben közöltek egy szörnyü hirt: egy fiatalasszony meghalt a klimából kiáramló baktériumok miatt. Egy szakértő válaszolt is, hogy nem elég a szürőcsere ki kell a lamellákat tisztitani valami vegyszerrel. mi ez a vegyszer és hogyan lehet megoldani házilag? Ha nem lehet kinek kell szólni, hogy "jó pénzé" kitisztitsa gondolom fél óra alatt
2011. febr. 25. 08:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Klímával foglalkozó kereskedésben árulnak spay-t, amivel a lamellák tisztíthatók. Például:

[link]

2011. febr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt hol hallottad/láttad?

Nem találtam róla semmit.

Külföldön volt ez?

2011. febr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
este meg meg most reggel mutatták a tényekben
2011. febr. 25. 09:08
 4/7 A kérdező kommentje:
25 év körüli hölgy volt két éves gyereket hagyott hátra az meg várja haza az anyját a kórházból.....tüdőgyulladást kapott és kimutatták a szervezetében azt a fertőzést amit a klima okoz
2011. febr. 25. 09:09
 5/7 A kérdező kommentje:
...el kellene gondolkozni ezen a dolgon mert sztem lehet egy pár klima az országban... ugyanez vonatkozik a kocsik kliomájára és a szupermarketek berendezéseire is ámbár azt lehet, hogy tisztitják
2011. febr. 25. 09:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Legionelliózisnak híjják, ha jól tudom. De nem ez a lényeg, hanem hogy hogyan kell kipucolni. Én két lépcsőben szoktam:

1. Leszedem a klíma beltériről a porszűrőket. Csap alatt langyos vízzel kimosom, ha műanyag szálacskás. Ha van benne valami papír, az csere. Ezután virágspricnibe meleg hypos vizet teszek, és végigspriccelem vele a lamellákat jó alaposan. (Folyjon a kondenzvíz kivezető csövön a lötyi.) Ha ez megvolt, sima csapvizet teszek a spricnibe, és leöblítem. Hagyom egy fél órát száradni. (Nem indítom be.)

2. Fogom az 1. hozzászóló által említett spray-t és a használati utasításának megfelelően befújom vele a lamellákat, majd a leírásnak megfelelően járatom a klímát. (Ezt érdemes valami aerosol álarcban csinálni, mert pokolian fullasztó (és valamelyest mérgező is) a spray. Amíg a klíma jár, ne legyünk a helyiségben, sőt, nyissunk ablakot.)

2011. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jól hangzik! Igy fogom megcsinálni ha egy kicsit jobb idő lesz!.../megy a zöld/
2011. febr. 25. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!