Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Magától leállt a hűtő és ha...

Magától leállt a hűtő és ha ki-be húzom a konnektorból sokszor, akkor néha beindul, de egy idő után leáll. Miért?

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt egyszerűen leolvadt a hűtő és nem tudom, hogy miért. A világítás megy, úgy hogy áram probléma nem lehet. Ha kihúzom többször is, akkor néha elkezdi adni a szokásos búgó hangot, de egy idő után leáll. A hátulján van egy "műanyag tál", amiben ilyen feketés, sárgás lerakódás van és csont száraz. Ebbe kellene vizet tenni? Nem tudom mi lehet a probléma...
2011. márc. 25. 15:38
 1/7 Bányai Károly válasza:
100%
Előfordult velem is. Beszorul a hőszivattyú dugattyúja, amikor eléri a megfelelő hőmérsékletet leáll, megszorul egy kicsit, és amikor be akarna indulni, nem tud akkorát lökni, hogy kimozduljon (a tapadási súrlódási erő nagyobb) Keresd meg a dugattyút (kis fekete fémes zárt vödörszerű izé hátul csövek mennek bele), és egy kemény tárggyal, kis kalapács, húsklopfoló, villáskulcs etc. koppints rá. Ne üsd, csak koppintsd meg, hogy rezegjen. Nekem számtalanszor kellett így újraindítanom, többnyire bejön.
2011. márc. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Abbas tálba ne tegyél vizet, mert oda folyik ki a víz, ami leolvadt, viszont tartsd tisztán. Az nem jó jel, hogy ha megszorult a dugattyú, (nálad az van) mert akkor számíthatsz meleg hűtőre továbbra is. Szerelőt kíván, mert javítani kell a kompresszort.
2011. márc. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Megkongattam a "fekete vödröt", de nem indult be, de amit eddig nem néztem, hogy meleg. Nem tudom, hogy ez jó-e...

Ellenben rácsaptam egyet a hűtő oldalára és egyből beindult... Ezen lehet valahogy segíteni szerelőn kívül?

2011. márc. 25. 20:07
 4/7 anonim ***** válasza:

A fekete vödör a kompresszor, a dugatyú az oldalán az pedig a segédfázist kapcsoló relé.Csak a pontosság kedvéért.

Miután kihúztad a dugaljból és levetted a relé burkolatát,nézd meg hogy a benne mozgó rudacska könnyen jár -e.

Azt hogy nem indul és időnként zúg majd kattan a motor szorulása(vödörben) vagy gáznyomás probláma is okozhatja.

Villszer.

2011. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A dugattyú, akkor a kompresszorban van vagy mellette? Mert a kompresszor mellett van egy kis műanyag burkos doboz, amibe 2 vezeték fut, az egyik a dugaljból, a másikat nem tudom és ennek szedjem le a tetejét?
2011. márc. 26. 15:59
 6/7 anonim ***** válasza:
A dugattyú az a kompresszorban van. Amit felettem kettővel a hozzászóló írt, az a segédfázis kapcsoló. Az is beragadhat. Ha nem ment sokáig, és úgy melegszik, az baj. Ha megy, és úgy melegszik, az jó, de nem szabad tűzforrónak lenni.
2011. márc. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
16%
A szomszéd néni negatív energiákat áramoltat feléd és a hűtőn csapódott le. Sózd meg az ágyad lefekvés előtt és megjavul magától.
2011. ápr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!