Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szeretnék házilag mogyoróvajat...

Jázmin_ kérdése:

Szeretnék házilag mogyoróvajat (peanut butter) készíteni (extra olaj hozzáadása nélkül), de kellene hozzá egy minőségi és megfizethető elektromos daráló. Valakinek ötlete, hogy hol találhatok ilyet?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 19:11
 1/4 anonim válasza:
www.rist.hu
2012. jún. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ehhez úgynevezett olajütő prés kellene.

Még régebben egy idős ismerősöm készített ilynt és láttam miket tudott vele kinyerni a magokból hideg sajtolással.


Kb úgy nézett ki mint egy húsdaráló. Még a végén a lyukacsos tárcsa is olyan volt, talán onnan vette.

Annyiban különbözött a darálótól, hogy a daráló henger része a kilépő vége felé keskenyedett és nem volt benne kés. A henger oldalán rengeteg kis furat volt és azon csöpögött ki végig a palástján az olaj és a végén, amerre a daráló szerüség spirálja nyomta a magot, ott a végén jöttek ki a száraz össze préselt száraz részei a magnak.


Azóta sajnos az öreg már meghalt és az olajütőt eladták már.


Viszont van egy ötletem a mogyoróval kapcsolatban.

Meg kellene bízni egy olaj ütéssel foglakozó embert a munkával. Neki van hozzá való felszerelése.


Itt egy ilyen cikk, ami ilyen emberekről szól: [link]


Remélem tudtam segíteni. :)

2013. júl. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A többségében szlovének lakta Apátistvánfalván, ebben a kis házban, a szeszfőzde mellett van a környék egyetlen olajsajtolója. Itt készítik a tökmagolajat, az 'Őrség aranyát'."


Szóval úgy értem, hogy meg kellene keresni Apátistvánfalván az olaj sajtoló mestert és megbeszélni vele, mennyiért sajtolna mogyoró vajat a berendezésével.

Lehet, hogy meg tudnátok egyezni vele.


Gondolom azon is múlik, hogy mekkora mennyiség kell belőle, mert kicsiért nem "koszolja össze" a berendezést, mert akkor több a takarítása mint a haszon rajta.


Persze csak gondolom én. Viszont ő ott meg tudná mondani, megy-e így a dolog, milyen mennyiségtől foglalkozik vele és mennyiért.

2013. júl. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
csak én nem értem a kérdést? egy egyszerűi darálóval addig kell darálni amíg ki nem lesz a porból vaj állag és kész is.... ezért nem kell elmenni az óperenciál tengeren túli okoskodó emberkék putrijába.
2016. aug. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!