Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen jo minosegu mosogepet...

Milyen jo minosegu mosogepet ajanlotok? Elsosorban AEG vagy miele vagy ergolux erdekellne. Varom a tapasztalatokat

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A Miele a háztartási gépek csúcsa. Ha van rá takony...
2011. máj. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
haha én megfogatdtam ,hogy nem ál tbbet msoógépre nem fogok 100 ezer ft nál többet kiadni próbálj meg olyat venni amire van garancia é lehet is rá venni anyukámnak vettem egy samsung mosógépet 110 ezer ft ér és csak a baj van vele lehet csak mi fogtunk ki rosszat de már a kukába is van és vettem neki egy whirlpoolt nekem is whirlpool felültöltős van a mosogatógépem is az anyuéknak is az a whirlpool már 5 éves baromi sokat van használva az enyém és semmi baja kopp kopp anyuéké 2 éves azzal sincs még semmi baj kopp kopp
2011. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Hááát, Whirlpool meg Miele nem egy kategória, mondjuk árban sem. :)

Kb. mintha Suzukit hasonlítanál a Mercedeshez.

2011. máj. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 D.O.81 ***** válasza:
0%

Üdv!


Minnél kevesebb elektronika legyen benne, illetve minnél kevesebb elektronikát igénylő megoldást tartalmazzon.

Nem kell rá semmiféle ilyen meg olyan kijelző, legyen rajta programtárcsa, néhány kapcsoló oszt slusz.

A mosógép feladata az, hogy mosson, és nem az hogy kinyalja az ember seggét. Minnél egyszerűbb és puritánabb a megoldás, annál tovább bírja, mert nincs teletömködve fölösleges funkciókat működtető és visszajelző szarokkal(bár itt meg spórolni is szokás az anyaggal).

Nekem még mindig egy hajdu fürdőszoba-amortizátorom van, immár több mint 20 éve. Van kereke, felültöltős, kicsi, két tekerőgombbal van ellátva, és ha megpakoljuk rendesen még ugrálni is képes. Rendesen mos, igaz nem a leg energiatakarékosabb, de még nem ment tönkre eddig.


Sok sikert!

2011. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor még egy autós hasonlat az előző válaszra. :)))


Ha valaki azon filózik, hogy BMW-t vegyen vagy Mercedest, ne akarjuk már meggyőzni, hogy legjobb választás a kétütemű Trabi (ami tényleg jó a maga nemében).

2011. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Az a kérdés, hogy kényelmet akarsz, (BMW) vagy el akarod érni a célod.(Trabant)
2011. máj. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
igen mondjuk a whirlpoolt meg a többit nem kéne hasonlitgatni mert akinek van pénze az vegyen mielet de a mai világban nem mindenkinek van 2-300 ezre egy mosógépre és lehet az se megy tovább 10 évnél és az is meglehet hogy egy whirlpool is leketyereg 10 évig ha megnézem énekem whirloolom van 6 éves lett és 80000 ft ér vettem és semmi baj sincs vele szépen mos nem hangos jol illatosít illetve szép is szerintem 100.000 ft nál többet nem érdemes kiadni érte dehát ez is függ az anyagi hejzettől
2011. máj. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem is volt 10 éves Trabim, az is szépen ment, de azért már nem kéne. :)
2011. máj. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

A kérdező jó minőségű gépet szeretne. Erre nem válasz a Hajdú gép. Bár biztosan van előnye a 120 literes vízfogyasztásnak is.

Egyértelműen a Miele-t ajánlom, de csak annak, akinek van erre a célra 3-500 ezer forintja. Aki szerényebb lehetőségekkel rendelkezik, annak az is jó stratégia, hogy 60 ezres gépet vesz és 3-5 évente cseréli. Esetleg, ha szerencsés ritkábban szorul cserére. De legyünk vele tisztában, hogy még az AEG Electrolux szint sem rúg labdába a Miele mellett.


- A Miele-t nemcsak hogy Németországban szerelik össze, de az alkatrészeit, a motort, az elektronikát is ott gyártják. A minőségellenőrzésük vállaltan szigorúbb az iparágban megszokottnál és rendszeresen végeznek a gyártósorokról véletlenszerűen kiválasztott gépeken 10000 órás folyamatos tartósteszteket, amelyek kb. 20 évnyi normál használatnak felel meg. A Miele filozófiája szerint tartós termékekkel kevésbé terheljük környezetünket, mint a 3-4 évente eldobandó műanyag olcsóságokkal.

- A mosógépek hajtásához egy mikroprocesszorral vezérelt speciális egyenáramú motort alkalmaznak. A hosszú és megbízható üzem mellett ezek a motorok alacsonyabb zajszinten üzemelnek. Ez a motor alkalmazkodik a differenciált mosási fordulatszámokhoz, melyek a normál fordulatszám mellett a gyapjú és kímélő textíliák mosásánál jelentkeznek. Gondoskodnak a különböző ruhaneműk mosásánál előnyös ritmusváltozásokról. Centrifugálásnál megoldja a lágy indítást és a lassú fordulatszám felfutást, ami azt eredményezi, hogy a ruha egyenletesen tud elhelyezkedni a forgódob falán, ezért nem lép fel nagyobb kiegyensúlyozatlanság.

- Komoly hangszigetelést alkalmaznak.

- A belépő szintű Mieléket kivéve egyedülálló méhsejtes (honeycomb) dobszerkezetet használnak, melynek több előnye van: 1. a víz vékony filmréteget alkotva kíméli a ruhát mosás közben, 2. centrifugázás után könnyebb kivenni a ruhát a dobból, 3. centrifugázás során kisebb mechanikus igénybevételnek van kitéve a ruha, 4. a kényesebb ruhadarabokat magasabb fordulatszámon lehet benne centrizni.

- Zománcozott készülékház. (Élethosszig rozsda és sárgulásmentes, nem műanyag)

- Túlméretezett, ipari igénybevételre tervezett fődarabok. (A dobra, csapágyra, tengelyre 10 év garancia)

- Rozsdamentes acél stabilizátor, nem beton. (Egy Miele mosógép nagyon nehéz, tele van anyaggal.)

- Középkategóriában 1400-1600, a fölött 1800-as ultrahalk centrifuga.

- Átlagban 1/3-al rövidebb mosási idők, kommersz mosógépekhez hasonlítva.

- Valóban használható programok. Drága ruhákat is bele lehet tenni, amiket eddig nem mertél. Szabadalmaztatott automata program. Gyapjú kézi mosás program, ami jobb a tényleges kézi mosásnál. Farmer program. Sötét ruha program. Párna program. Függöny program. Sportruha program. Ing program. Selyem program. Szabadidőruha program (Goretex, Sympatex, Windstopper stb.) Keményítés. Delicates program. Vasaláskönnyítő program. Express (30’) programm. Impregnáló program.


Egy rakás egyéb dolgot lehetne még írni, de csak azokat szedtem össze, melyek elválasztják a kommersz kategóriától.

2011. jún. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 xotom ***** válasza:
29%

A Hajduk anno 120 liter vizzel mostak, manapság 50 körül vannak azok is.

Nem hiszem, hogy a feleárú 168.000-es Samsung a 10 éves inverteres motoros A+++ energia fogyasztású Samsung WF0704W7V gépe rossz lenne.

A Miele komoly 2 éves garanciája 300.000.-Ft-os gépnél vicces. Rokon, ismerősök között több AEG van moso is és szárító is, több alkalmmal volt szervízben, nekem csak egy Elektrolux van, 2006-ban vettem, de semmi baja. Az AEG is az Elektrolux csoport tagja.

A mieléről itt nem sokan beszélnek tapasztalatból, csak én vagyok itt a felső 10000-ből :)), de én sem költök ennyit. Nagyon halk a Miele? Ha házban laknék akkor sem tenném a nappaliba, ha lakásba, akkor is fürdőbe lenne, és rázárnám a hangszigetelő ajtót.

A lakásban a lényeg: SOHA SEM A SAJÁT MOSÓGÉPED ZAJA ZAVAR!

2012. dec. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!