Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdu vagy Ariston bojlert...

Hajdu vagy Ariston bojlert vegyek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi hajdut vettünk, egy ismerősünk ajánlására aki épp egy olcsóbb valami olasz márkájú bojler alkatrészéért jött, mert valami gond volt vele (nem rég vették)

Ha esetleg meghibásodna akkor véleményem szerint: könnyebb hozzáértő szerelőt találni, könnyebben lehet alkatrészeket beszerezni hozzá

és szerintem jobb minőség, és magyar

2011. jún. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak és kizárólag szakmai szempontból a Magyar Hajdu boylert javasolnám!! Egyrészt mert a legrégebbi(kiv a higanykapcsolós) típushoz is kapni javító anyagot kb 10 000 forint anyagköltségből teljes felújítás elvégezhető, másrészt az Ariston és társain van egy kb 40mm átmérőjű menetes furat amin nem fér be a kezem takarításkor.
2011. jún. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha abszulút minőségre vágysz akkor Hajdú.De ebből is az eredetit, a diszkont hajdú(aquastick a neve)100%-ig az olasz bojlerek alkatrészeiből épül fel.

De ha épp nincs annyi pénzed mert a Hajdú brutálisan drága, nyugodtan vehetsz olasz bojlert is,nagyon egyszerű szervízelni,már minden modellhez kapható bármilyen alkatrész(és az alkatrész is olcsóbb mint a hajdú).

Az nem szempont hogy a hajdúnak tenyérnyi nyílás van az alján az olasznak pedig 55 mm-es.Tisztításkor csak kimosod vízzel az pedig bármilyen nyíláson ki és be folyik, nem kell abba nyúlkálni kézzel.És már minden olaszra van 5 év tartálygarancia úgy mint a hajdúra!

2011. jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tisztelt utolsó,


Némileg nem osztom a megállapításod hogy az új Hajdu boyler 100%-ig olasz alkatrészekből épül fel. A szabályzó-korlátozó egység valóban egy dobozba került, de a betét és az alaplap nem változott. Az alsó burkolat és a kontroll lámpa valóban új, de külső szabályzó az olasz modelleken(amivel én találkoztam) nincs. Ennyit az egyezésről.Ahhoz viszont sok sikert kívánok neked ha te takarítás szempontjából egyenrangúnak tekinted a két gyártmányt. A Magyar embereket ismerve(sajnos) addig használnak pl:1 boylert amíg az működik semmi karbantartás.Kíváncsi lennék én a te olasz boyleredre mondjuk 15 áv üzem után, hogy hogy takarítod ki.Pár hónapja Abonyban volt szerencsém hozzá kb 3 vödör vízkő jött ki belőle.Jó meló volt.

2011. jún. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5 éve vettük meg a családi házunkat és akkor márt benne volt ez a HAJDÚ 120 literes bojler .Akkor volt egy nagy szervize ami tényleg nem került bele 10e. ft-ba . Azóta tökéletesen működik.

A csere oka: nagynak tűnik a 120l 3 embernek, talán a 80l-es is elég lenne és még kevesebbet is fogyasztana, nem tudom hogy hány éves lehet a mostani, félek hogy az esedékes szervizkor csavarok berohadva perem elgyengülve stb. Ezért vagyok tanácstalan.

2011. jún. 30. 20:23
 6/12 A kérdező kommentje:
Elnézést!:HAJDU
2011. jún. 30. 20:26
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha a régi hajdú volt, akkor az új is az legyen ugyanis milliméterre ugyanaz a felfogatási méret mint a régieknek így csak le kell akasztani az öreget és kicserélni újra.

Ha kissebbet veszel csak a flexibilis csövet kell hosszabra cserélni és már üzemkész is.

És egy jótanács:már a hajdúhoz is olasz biztonsági szelepet csomagolnak, ezt ne szereld fel mert az eredeti magyar hajdúhoz gyártott mmg típusú szelep megbízhatóbb -jobban kezelhető és garanciális is!Ez 2200 Ft+, de nyugodtabb lehetsz vele.

2011. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem javaslom a 80 literest, főleg ha éjszakai áramról megy Nem fogtok tudni hárman megfürödni belőle kevés az a viz. nekünk 120 literes van és hármunknak éppen elég.Ha véletlenül többet kell mosogatni napközbe az utolsó langyos vizbe fürdik....
2011. júl. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem javaslom a cserét, mi is 3an vagyunk és bizony a 120L néha kevés tud lenni, ha mosogatnak is. Hétvégén mindig felvesszük 60°C-ra, akkor elég. egyébként hétköznap csak 40°Cra van beállítva.
2011. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Már csak ismételni tudok: kicsi lessz a 80 literes hármatoknak!!
2011. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!