Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Borzalmas bojler! Mért nem...

Borzalmas bojler! Mért nem tud már megint melegíteni?

Figyelt kérdés
Nemrég cserélte ki bátyám a régi bojlerünk, ami 15 éves volt, és sztem többet kellett volna bírnia, az új bírt pár hónapot, és annyi... Megint nincs meleg víz. Átállítottam 60 fokos vízre, hátha túlfűtötte magát és amúgy sem kell olyan meleg víz. 120 literes, pár hónapos. A villanyórát többször is lekapcsoltam, és fel, hátha jó lesz. Az automatánál ami van a bojlerhez számláló, nem a rádiófrekvenciás hanem alatta van 1 szürke, az esténként villogni szokott zölden, 2 mpenként, ezt azóta nem látom. Szerelőre most nincs keret, max megvárom míg bátyám hazajön és megcsinálja. Mi lehet MÁR MEGINT a baj? :S
2011. júl. 18. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem a villanyórát kapcsoltad le hanem az alatta lévő automatákat. ( Nem kioktatás csak hogy egyről beszéljünk.) Ennek elvileg nincs semmi köze a boylerhez. Annak külön áramkore van. Így azt kellene ellenőrizni, ( külön kismegszakító ) de vélelmezem, hogy az is rendben van. Nem volt lekapcsolva, nincs megégve.

Kérdésem, hogy hány darab automata van az óra alatt? Ha három mert esetleg 3 fázis van a lakásban, akkor meg kellen nézni, hogy nem világít e egy kis piros "lámpa" a számlálómű alatt. Ha jól emlékszem balra. Ha igen akkor nincs meg egy bejövő fázis. Volt már ilyen nálam. A lakás egyik részében semmi elektromosság nem volt. ( áramszolgáltatói hiba ) Ez egy dúrva hiba.

Esetleg az automatika nem engedi a fűtést mert hibás. Továbbá ha a kismegszakítók rendben akkor lehetséges, hogy a fűtőszálra menő vezetékek elégtek a boylerban. Ezt közelről, mint laikus, illatra meg lehet állapítani. Elég erős égett szag terjeng ilyenkor. Továbbá lehet egy olyan gond, hogy a hőfokvédelem amely a túlmelegedést megakadályozza meghibásodott és letilt. Ha netán világít a boyleren a piros lámpa akkor lehet egy fűtőszál is.

Röviden elég sok apró marhaság miatt képes nem fűteni a vízmelegítőd. Több ötletem nincs.

2011. júl. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem ég a piros lámpa, se kint, se a bojleren. Komolyan jobb lenne termálvíz, az biztos mindig meleg XD Igen 3 fázis van, de van külön a bojlernek, sőt, még 1 külön nagy kapcsoló is van, amin 1 és 0 van. A másik gondolom a vevőnek van. Már tényleg elegem van ebből, múltkori is nem kis kiadás volt, erre megint baja van. Sztem megégett a 2 drót, amin a villany van, a múltkori is szétégett, meg már öreg volt. Azonkívül semmi nem látszik. Csak én látom úgy mintha fejük lenne? És a thermo az orra? XDXD Undorítóak
2011. júl. 18. 12:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nagyon nehezen érthető amit felvázoltál,nem túl pontos leírás van benne de megpróbálom sorról-sorra leírni mi lehet a gond remélhetőleg így rájövünk.Néhány hónapos bojler nem megy csak úgy tönkre valószínüleg nem is ott a hiba hanem az áramkörben.

Elmondásodból azt értelmezem hogy külön áramkörön van a bojler-külön mérővel.Kezdjük itt.

-Ellenőrizd hogy minden automata fel van e kapcsolva.

-Ellenőrizd hogy a rádió/hang frekvenciás relén villog e egy kis zöld led.

Ha az automaták fenn vannak és nem villog a zöld led akkor áramszolgáltatói hiba, jelentsd be az ügyfélszolgálaton.Ha villog akkor lépjünk tovább!

-Van e a bojler közelében egy nagy kapcsoló?

-Ha van fel van e kapcsolva?(I-es állás vagy Be felirat)

Ha nincs fordítsd át és várj, remélhetőleg jó lesz.Sajnos hosszú ideig is várhatsz a működésre mert a hang/rádiófrekis relét a szolgáltató kapcsolgatja s csak akkor ad áramot ha épp nincs csúcsfogyasztás(főleg éjszaka).Vagy ha elég ügyes vagy szerelj fel a bojlerre egy kábelt dugóval-dugd be egy konnektorba és ideiglenesen arról kipróbálhatod a működést(előtte kapcsold le a bojler automatáját!)

Eddig írom most várom válaszod hol tartasz és attól függően fojtatjuk!! (Ha szabad kérdezni hol laksz, hátha személyesen segíthetek?!)

2011. júl. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bpcsi h furán fogalmazok, csak tudod 20 éves lány létemre örülök h átmertem állítani a hőfokot 60 fokra a 80ról. A többit meg bátyámtól tudom. A vevőnek is villog a zöld lámpája, és mellette van egy hatalmas kapcsoló, 1el és 0val ellátva, így is, úgy is vártam már pár napot, hátha rosszul volt bekapcsolva. Tegnap a biztosítékot is kicseréltem, hátha az a baj. Viszont van mikor a vevőn folyamatosan villog a zöld, és kb 2 percenként felvillan a piros is. Lehet hülyeség de gondolom ekkor kaphatja a bekapcsoló jelet, vagy épp jelzi h zárlatos, így nem kapcsolhatja? Viszont mikor kivettem a biztosítékot, észrevettem h a foglalaton korom van, gondolom zárlat lehetett, de már azt is kicseréltem. Attól félek olyan zárlat lett h tönkrevágta a bojlert, és akármilyet szerelünk fel, így jár majd. Kénytelen vok kint fürödni míg bátyám haza nem jön. Ha ő nem tudja megcsinálni, a szerelő se, ő rakta fel a mostanit is. Minden fel van kapcsolva. Köszönöm a választ :)
2011. júl. 19. 11:15
 5/6 A kérdező kommentje:
ó most jöttem rá mi a baj! A bojler kapcsolója, kint az automatánál, vszínű oxidálódott, mert megkapargattam, és beindult végre! Meg mikor felkapcsoltam, olyan hangja volt mintha egyszerre érintkezett volna mind2 pólussal, le kell cserélni. Hát büszke vok magamra, ez van ha nincs a háznál férfi :S lányokra marad :S Köszönöm a segítséget :)
2011. júl. 19. 11:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ügyes vagy! És tényleg cseréljétek ki az elöregedett kapcsolót! Ha lenne még kérdés kérdezz később is bátran!
2011. júl. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!