Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Amikor kapcsolom ki a tévét a...

Amikor kapcsolom ki a tévét a gombbal, serceg, kerreg. Normális ez?

Figyelt kérdés
Pedig előtte kikapcsolom a távirányítóval. Nem lehet, hogy esetleg megrázhat majd?
2011. szept. 8. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Régi katódós tv?

eddig nem csinálta?

meg lehetne nézerni tv szerelövel

vagy ismerös aki jól ért hozá

használtam én is ilyent de iszonyu régi volt

nem lehet azokba megbizni sajnos

volt hogy enyhén meg is csipet

szoval szerintem job elob intézkedni minthogy baj legyen

2011. szept. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válszt! 1 éves lcd tv, nem régi. Ma vettem észre, mikor kikapcsoltam reggel,hogy kerreg. Próbálgattam párszor ki-be kapcsolni, mindig csinálja.
2011. szept. 8. 10:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy nem lehet megbízni a katódsugárcsöves tv-kben. A sercegés abból adódik, hogy kikapcsoláskor kisüti a képcsövet. A kattogás szerintem hiba. Megrázni nem fog. Az, hogy kicsit megcsíp a képcső elől, az a statikus feltöltődés miatt van, amit a kisütéssel próbálnak hárítani.Mondom, semmi bajod nem lesz tőle.
2011. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt nem a 10 20 éves tévékröl irtam hanem 30 40 legaláb amik veszélyesek ma már nemtudtam milyen neki, de igenis hogy még a mai katodosktol is félni kel mert hogy sokal töb áram vam benük

nem a képernyö csapot meg és nem is "gomb" hang volt. nemtudom mi lehet kérdezö de ha most kezdte csinálni az már gyanus és ha katodós én hivnák egy ismeröst elöszöris aki ért hozá de hát m1 aki nem fél nem muszály

2011. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jaj bocs lcd látom:$ csak felidegelt hogy katód az már pedig jó szerintem sehol se használják már semire legalábis civil felhasználásra.

volt lcd is aminek volt "gomb hangja" amugy de régebiek most amim van azon sehol egy gomb:) nagyon tetszik:) van egy sáv ahol ha hozáérsz felfénylenek a panel mögöt a gombok:)

lehet hogy szubjektiv vagyok de mindégis utáltam a katodokat

2011. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A katódsugárcsöveseket a fogyasztásuk miatt nem gyártják már, mert már vannak LCD, és LED, és plazma tv-k, amik ugyanolyan jó, vagy jobb képminőséget produkálnak kissebb fogyasztással. Egy biztos, hogy a katódsugárcsövektől NEM KELL TARTANI! Nem veszélyesek! Anno a Color Starok sem a cső miatt robbantak fel, hanem a rossz technológia miatt kigyulladt alkatrészektől.
2011. szept. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az LCD televíziónak a kikapcsolásakor sem szabadna kerregni. Szerintem mindenképpen mutasd meg szerelőnek. Megrázni nem fog, de ha leég benne a tápegység, akkor akármilyen kár is keletkezhet. Egyébként azt a kapcsolót igazándiból csak akkor kellene kikapcsolni, ha huzamos ideig távol vagytok.

2011. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!