Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Segítség vadonatúj mosógép...

Segítség vadonatúj mosógép használatában! Akinek hasonlója van! Valaki?

Figyelt kérdés

Szerdán vettünk Daewoo DWD-M8051-es mosógépet, és most olvasom a használati útmutatóját, amelyhez lenne egy pár kérdésem.

1) az elöltöltős mosógéphez is simán adhatok mosógélt a dobba, a ruhák közé téve, abban az adagoló kupakocskában igaz? Mert a régi felültöltős mosógépünkhöz csak mosógélt használtam ezért kérdezem.

2) Mivel LCD kijelzője van ennek a modellnek az is igaz, hogy nem kerülhet a kijelzőjére víz? Azért kérdezem, mert nekünk a kádba fog folyni a mosóvíz, mivel az a legközelebb a mosógép számára. Ellenben zuhanyzás közben elkerülhetetlen, hogy a kijelző ne legyen vizes. Azt írja az útmutató, hogy üzemzavar/beázás lehetséges. Gondolom részben igaz, de mennyire kell ezt komolyan vennem? Vagy megpróbálom valamivel óvni - olyan takaró fóliácska nem volt a kijelzőn.

- A tetejére ne pakoljak semmit se azt tudom az előző mosógépeinkből. Nekünk csak felültöltősek voltak ezért értetlenkedek ennyit.

3) A fürdőszobában van egy mini hősugárzó, hogy reggelente - télen, amikor még nincs úgy a fűtés bekapcsolva - meleg legyen... és zuhanyzáskor ugye csak párásodik a levegő. A párás levegő milyen kárt okozhat ennek a mosógépnek? Meg nem baj ha kb 30 centire van a hősugárzó a mosógéptől? Azért kérdezem, mert nekünk iszonyatosan kicsi a fürdőszoba és alig van hely akárminek.

Egyszerre ennyi kérdésem lenne összesen, mert mivel ilyen kényes egy mosógépet vettünk - félek, nehogy elrontsak valamit akár első próbálkozásra is.


Nagyon szépen megköszönöm a válaszokat!!!


2011. okt. 14. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
konyhában nem fér el a mosógép? én oda tenném, ha nem akarod, hogy szarrá rozsdásodjon
2011. okt. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre, ugyanúgy tehetsz , igen, bár a betöltőkéjébe is mehet.

A másodikra meg jó lenne pedig ha nem érné víz, mert nemcsak a kijelzőjének tesz rosszat, hanem az egész mosógépnek. Fürdés után meg azonnal kinyitni az ajtót, mert a pára igen gyorsan lecsapódik, és elkezd rozsdásodni!

2011. okt. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 lockstock válasza:
70%

1. Nyugodtan adagolhatod ugyanúgy a mosógélt, semmi baja nem lesz.

2. Általában ezek cseppmentesek, a zuhanyzásnál rákerülő pár csepp víztől nem lesz baja, de beáztatni nem kell. A gyárban is tudják, hogy általában ez egy fürdőszobai eszköz, ahol nyilván víz van.

3. A tetjére nyogodtan pakolhatsz bármit, csak arra vigyázz, hogy ha centrizni, vagy csepegtetni kezd, lehet, hogy lekerül róla. Én a hősugárzót is rátenném, nm mellé, de bátran teheted 30 centire még 10-re is. Lemez az oldala, nem fog elolvasni, egyébként is bírja a meleget, mert egy 90 fokos programnál is tiszta meleg az egész.


4. Amiatt ne rakd át máshova, hogy ott ne rozsdálljon. Ezek a mai műszaki cikkek tömeg gyártott ipari hulladékok, melyek 2 évre vannak tervezve. Minden további nap ajándék. Mire a rozsda kikezdené már rég ki fogod dobni és veszel egy régebbi használt mosógépet, ami bírja még 10 évig.


Sok sikert hozzá!

2011. okt. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát :) !!! Sokat segítettetek :) de jó volt ezeket letisztázni! :)

Az utolsó válaszolónak: az előző mosógépünk Whirlpool volt - és nem is az olcsóbb kategóriába tartozott, hanem egész szép kis pénz volt akkor, amikor megvettük - de akkor még nem tudtuk, hogy ilyen rövid ideig fog szolgálni - a Whirlpool előtti felültöltősünk Zanussi volt, az kőkeményen 10 évig ment (jó drága volt 15 évvel ezelőtt, de bírta is) - ez a Daewoo mosógép igaz a neten 70 eFT-t körül mozog, de mi jóval olcsóbban vettük meg - pontosan ezzel a céllal, hogy drágát nem szabad venni, mert rövid időt él!

Még egyszer köszönöm a válaszokat :)

2011. okt. 14. 12:22
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
hát mit ne mondjak jó márkát választottál... nekem a családi házamba ahol nyáron szoktunk bulit tartani piknik kint levés stb ott van ojan mosógép 3 éves és 1 rakás trágya első 1-2 évig semmi baj nem volt vele azon kívül hogy rozsdásodott meg az öblítőtartóban megál a víz már túlesett 1 csapágy és szivattyúcserén és most is zörög és hangosan jár nem szeretem.... eladás lessz a vége itthon a panelba felültöltős whirlpoolom van 6 éves sokkal többet használom mint ami a családiba van ennek még kutya baja sincsen és még rozsda sincs rajta és elég 3-4 orát nyitvahagyni ha esetleg be szeretném csukni nem büdös semmi baja hát lehet csak én jártam igy a daewo val nekem itthon a konyhai sütő főzőlap moogatógép szagelszivo stb mind whirlpool eggyikkel sincs probléma... remélem neked nem lesz bajod a mosógéppel amugymeg nem hsizem hogy baja lesz a víztől ne usszon benne attol hogy gy pici ráverődik miközbe tusolsz atol semmi baja sem lehet
2011. okt. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
felültöltős whirpoolon nincs rozsda? az csoda, komolyan mivel az ajtaja tipikusan 2 éven belül rozsdás lesz a 95%-uknak
2011. okt. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát tökre nemaz enyémet bárki megnézheti 1 szem rozsda sincs rajta igaz nem a kád mellett van és anyukámé is whirlpool és az se rozsdás és tesomé se !
2011. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
akkor jó széria....nekem nincs olyan ismerősöm, akinek ne lenne rozsdás 5-8 éves gépek + a mosógépszerelő haver is mondta, hogy ő még annyi rozsdát nem látott, mint a whirpoolokon ....
2011. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A rozsdásodásban az indesit viszi a pálmát, de igaz, a wirhlpool is ott van szorosan mellette....
2011. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tegyél fel zuhanyfüggönyt és máris megoldódik a kijelző elázása.

A fürdésnél keletkező pára nem fog kárt tenni. Nekem lassan nagykorú lesz a felültöltős Whirpool (igaz, ezt még a franciák gyártották, Philips-sel karöltve), de olyan kívül-belül, mintha most vettem volna. Bár gondozom, az tény.

2011. okt. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!