Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha bekapcsolt állapotot mutat...

Ha bekapcsolt állapotot mutat a vízforraló gombja és nincs benne víz, akkor folyamatosan melegíti a nagy semmit?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy elvileg be volt kapcsolva a vízforraló már legalább 2 napja. Azonban semmilyen jel nem mutatkozott erről az állapotáról a gombján kívül.

Az ilyen eszközökbe van valami beépített védelem ez ellen? Vagy valószínűleg számolnom kell egy nagyobb összegű számlával?


2011. okt. 29. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Van benne védelem, víz nélkül nem fűt nyugodj meg.
2011. okt. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel a vízforralás "módszere" a vízforralóban az, hogy hőt át ad a forralótest, így ha nem lenne benne védelem, és működne a forraló, akkor kb. 2-3 perc után egy pukkanással megadná magát a fűtőszál, mivel annyira túlhevülne, mivel nem tudná minek átadni az energiáját. Tehát nagy villanyszámlára ne számíts. Ha működik még most is a vízforralód, akkor pedig szerencséd van, volt védelem benne.
2011. okt. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gagyibbak elolvadnak víz nélkül, egy normálisabb készüléke pedig kikapcsol.

A víz forráspontja 100 fok. Ha vizet melegítesz akkor nem sokkal e fölött van a fűtőszál hőmérséklete.

Ha nincs benne víz ami hűtsön, akkor megemelkedik a hőmérséklet és 125-130 fok körül lekapcsol a biztonsági hőelem.

Ebben is van különbség.

A jobbakban ez visszakapcsolható, a gagyibb készülékben cserélni kell a biztonsági hőelemet.

2011. okt. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam egy pöppet. Nagyon ideges voltam... :)
2011. okt. 30. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!