Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Honnan tudom, hogy egy főzőlap...

Honnan tudom, hogy egy főzőlapot hány fázisra lehet bekötni?

Figyelt kérdés
A villanyszerelő azt mondta, hogy olyat vegyek amit 1 fázisra be lehet kötni. De ezt honnan tudom megállapítani? Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 19. 10:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
rá van írva
2012. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

a bekötésnél hátul valoszinuleg csak 3 bemenet van. 1 nulla/N/, 1 fázis/L/, 1 földelés. A 3 fázisunak plusz kettő fázis bekötési lehetőség/+ L2,L3/.

De az egyfázisu valoszinuleg el van látva dugvillával többnyire, tehat adott az egyfázisu bekötés, tévedés nélkül.

2012. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megkérni azokat az embereket akik annyira nem tudnak mit kezdeni magukkal, hogy leülnek a gyakorikérdések.hu elé és olyan "hasznos" válaszokat adnak amivel csak magukat minősítik, hogy ne fáradjanak az válaszadással. Felesleges leterhelni a csöpp agyukat.
2012. ápr. 19. 11:24
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

1. megkérdezed az eladótól;

2. rá van írva, elolvasod;

3. megnézed a bekötési pontot /ez macerásabb, szaktudás sem árt hozzá/, ha 3 pontos, akkor egyfázisú, ha ötpontos, akkor háromfázisú.

2012. ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

Mi a problémád kérdező?!

Mindegyikre rá van írva, csak meg kell tanulnod elolvasni!

2012. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nincsen semmi problémám, nem is pontoztalak le.

Viszont:

1. Eladó nem tudott segíteni.

2. A készülékhez mellékelt könyvet nézte meg nekem. Ezt én is láttam, de nem találtam rá utalást (egyébként erről van szó: [link] )

3. Így már értem, hogy ez a kapcsolási rajzról egyértelműen kiderül. Ezért is adtam zöld kezet.

Viszont egy olyan válasz, hogy "rá van írva"....

Ebben a konkrét esetben hova? Mert ennyi volt a főzőlap mellett nyomtatottan, mint amit a neten is megtaláltam.

2012. ápr. 19. 11:51
 7/16 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 19. 11:52
 8/16 A kérdező kommentje:

Szóval egy Bosch PKE645Q14E-ról van szó.

www.bosch-home.com/hu/PKE645Q14E.html

2012. ápr. 19. 11:55
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező, megnéztem a linket, ott tényleg nem írják, hogy hány fázisú a főzőlap. Ám a kommersz háztartási készülékek szinte 100%-ban a normál 230 voltos hálózatról működnek, ami ugye egyfázisú. Tehát - szerintem - ha ez a főzőlap nagyüzemi használatra készült volna és három fázisra, akkor az lenne ráírva nagy betűkkel, hogy 400 voltról működik. Ha lehet, nézd meg az elektromos csatlakozóját, ha a szokásos kétágú+földelés villásdugó, jó neki az egyfázisú 230 voltos háztartási áram, de legalább 25 amperes legyen a villanyóránál a kismegszakító.

Igazából csak a gépkönyvéből lehetne megtudni, de szinte biztos, hogy nem 3 fázisú.

2012. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ooopsz, mégiscsak megvan a leírásban:


Működtető energiafajta Elektromos

Elektromos teljesítményigény 6 600 W

Feszültség (V) 220-240 V

Frekvencia 50; 60 Hz

Dugós csatlakozó típusa Csatlakozó nélkül

Kábel mellékelve Nem


Tehát 230 voltos, 6600 wattot is felvehet (inkább 35 amperes legyen a kismegszakító), nincs kábele, ergó a villanyszerelő bácsinak kell beszerelnie a készüléket.

2012. ápr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!