Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyit fogyaszt a klíma,...

Mennyit fogyaszt a klíma, légkondi?

Figyelt kérdés

Mennyit fogyaszt a klíma forintban, havonta, légkondi?


20nm szoba lehűtéséhez egy 2012-es új klíma, légkondira gondolok.

Gyakorlati érték érdekel, nem ami rá van írva. Aki esetleg írja a villanyóra állását és most szereltetett be vmi mostani típust és az alapján tudja mennyivel dobta meg a villanyszámlát.



2012. júl. 6. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Az inverteres sokkal kevesebbet.

Ilyen értéket azért nem tudsz felhasználni semmire, mert brutálisan változik annak függvényében, hogy milyen fekvésű a lakás, hogy mekkorák az ablakok, milyenek a falak, stb.

2012. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1%
Gondolj bele. Egy klíma megeszik óránként 2kW-ot, na most ha több óráig járatod pl: 2-3 óráig jár minden nap, az jó sok áram, és biztos egy 10,000-15,000-rel odavág a villanyszámlának. Nekünk sincs klímánk mégis jól elvagyunk. Kora reggel minden kinyit, ha kint melegebb van mint bent mindent bezárunk redőnyt lehúzzuk, és nem szellőztetünk majd csak este. És nincs meleg a lakásban, és nem kell légkondi
2012. júl. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Ez mondjuk nem igaz, de jól hangzott. Egy 2.5kW-os inverteres klíma nem 2.5kW-ot vesz fel, sokszor kevesebbet. Az a 2.5 kW nagyon megtévesztő... Egyet soha nem is mutatott még nem inverteres technológiánál sem: hogy óránként 2,5kW-ot fogyaszt, mert a kW az teljesítmény. ;) Ha már valami, akkor írjunk kWh-t, hogy legalább ennyi hitelessége legyen a válasznak. Harmadik, ami sántít abban, amit leírsz, hogy nem kell maxon járnia órákig ahhoz, hogy fenntartsa a lakás hőmérsékletét.
2012. júl. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A klíma hűtésteljesítménye pl.2,5kw az egyenlő 2,5 kjoule/secundum azaz a leadott energia,vagy érthetőbben a leadott hőmennyiség mértékegysége.Semmi köze az elektromos teljesítmény watt-hoz ami voltamper.Azért tud kevesebb lenni az elektromos teljesítmény mint a leadott, mert az elektromos teljesítményt csak arra használjuk hogy hőmennyiséget A-pontból B-pontba szállítson.A kérdésre válaszolva nálam a 3,5kw klíma 24nm helyiségben nyitott ajtóval 25 cfokra állítva napi 400-500Ft.Persze ezzel az adattal nem sokat lehet kezdeni, mert ezer dologtól függ hogy mennyit fogyaszt a klíma,de ha érdekel nálam ennyi.
2012. júl. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Végre valaki nem ír hülyeséget! :) Klíma ügyben pedig azt szokás.
2012. júl. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát napi 400-500Ft -ba kerül. Az sok. Ok, köszönöm.
2012. júl. 8. 00:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

na de mihez képest sok? elsőzör is, írta a kedves válaszoló, hogy "nyitott ajtónál" - ez ugye nem alap, általában az ember nem tartja nyitva a lehűtött helység ajtaját, hiszen nem cél a kellemes hűvös levegő kiengedése... max néha nyitogatja.


másodszor pedig, és ez a legfontosabb szerintem, hogy olyan extrém meleg, amikor klíma kell, mennyi van egy évben? egy hó? másfél? esetleg kettő? és akkor már sokat mondtam, mert ha kánikula is van, az ritkán folyamatos, és én pl., ahogy megtehetem, mert kellemesre hűl a kinti hőmérséklet, már lövöm is ki a klímát, és tárom ki az erkélyt, hiszen milyen kellemes is tud lenni egy 20-25 fokos, természetes, langy-szellős, nyári nap, nincs is annál jobb, nem?


szóval, lényeg, hogy soha nem használja az ember OTHHON - és ez fontos, mert más egy iroda, egy munkahely -, folyamatosan, heteken-hónapokon át a klímát, tehát a napi 4-500 ft se vészes, hiszen ha kiszámolod az éves átlagkölségét, sokkal-sokkal kevesebbre jön ki, mint a téli fűtés pl....


és én, a magam részéről, inkább veszem lejjebb pár fokkal télen a fűtést, mintsem nyáron megpusztuljak abban a gatyarohasztó hőségben, mint ami évek óta gyötör nyaranta, mert sajnos én a pajzsmirigy-problémám miatt szó szerint fuldoklom, amikor 30 fok körüli melegek vannak, nem kapok levegőt, olyankor utcára sem megyek, nekem tényleg létkérdés a klíma, de a család többi tagja is élvezi a kellemes hűvöset, pedig korábban mind azt mondták, "áh, ugyan, meg lehet lenni nélküle..."


nem beszélve arról, hogy mennyivel teherbíróbb az ember, mennyivel kevésbé agyongyötört az extrém hőségnapok során, amikor már éjszaka sem frissül fel a levegő, hajnalban ugyanolyan fullasztó a levegő, mint nappal, maximum a nap nem éget... (tavaly is volt ilyen időszak, többször is, amikor éjjelre se lehetett kilőni klímát).


tehát én azt mondom, érdemes beruházni, nagyon is megtérül, mind az egészségi állapot, mind a jó közérzet terén, és az éves költsége valóban elenyésző - főként a mai távhődíjak viszonylatában...

2013. márc. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Gy.Ata ***** válasza:
100%
Egy korrekt infó a fogyasztásról: [link]
2015. júl. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
49%

Regi kerdes de ma is aktualis. Vadiuj daikin inverteresem van. Mult honapban osszesen ha hasznaltam 5 napot akkoe sokat mondtam. Reggel nem ment majd csak delutantol hajnalig. Igy megevett 3000 ftot, azaz 70 kilowatt orat kb.

Szerintem sokat fogyaszt. Ha beutne a kanikula akkor lenne vagy havi 15 -20 ezer csak a klima.

20nm lakasrol beszelunk jo szigetelessel eszaki fekvessel.

2018. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!