Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért kezdett fagyasztani a...

FLE kérdése:

Miért kezdett fagyasztani a hűtőszekrényem, és hogyan tudnám visszavarázsolni normál hűtővé?

Figyelt kérdés

#fagyasztószekrény #hűtőszekrényből
2012. okt. 27. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elromlott a termosztát így nem küld jelet a kompresszornak hogy álljon meg mert elég hideg van már ezért túlhűt.

A folyamatos üzemelés a kompresszort is károsítja tehát minnél előbb áramtalanítsd(húzd ki) és hívj egy hűtőgépszerelőt.

2012. okt. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vagy a gyorsfagyasztó kapcsolót átkapcsolta valaki? (Típusfüggő)

Szerintem is termosztát..

2012. okt. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Mi a készülék típusa?


Üdv!

2012. okt. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Ez egy régi Lehel típusú hűtőszekrény. Ritkán használtuk, amikor szükség volt rá, bekapcsoltuk. Az utolsó ilyen bekapcsolás alkalmával már fagyasztott.
2012. okt. 29. 07:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Hány csillag van rajta? Nem lehet,hogy ez egy 50 vagy 100 literes fagyasztó?

Nekem is ilyen van én úgy oldottam meg a fagyasztó átkonfigurálását nem akartam szétszedni amúgy jól müködő fagyasztót,de nekem hűtőre volt szükségem,hogy üzletben lehet kapni olyan külső hőmersékletérzékelővel ellátott konnektort! Igy megfelelő hőmérséklettartomány között tartja a fagyasztót! (Nem -28 fok,hanem +5-10 fok között)

2012. okt. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Nálam előfordult, hogy a termosztátból kihúzódott a drót, csak azt kellett visszadugni, és nem járt folyamatosan a hűtő
2012. nov. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 sanyinak ***** válasza:
Szerintem is nézd meg, hogy a fagyasztó aljára rögzített termosztát szorosan kapcsolódik-e ahhoz, vagy netán a levegőben lóg. Ha ez utóbbit látod, akkor a hűtőd szinte folyamatosan hűt - ez okozhatja a fagyasztást
2012. nov. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez a hűtő eredetileg nem volt fagyasztó, csak most úgy döntött, hogy inkább fagyasztani szeretne. Nem tudom, miről ismerhetem fel a termosztátot. Hogy néz ki?
2012. nov. 2. 12:13
 9/11 anonim ***** válasza:
termosztát az ahol tekergeted a a számokat 0 tol 5 ig. bocs ,de érhetően akartam irni.
2012. nov. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az előzőeket kissé kiegészitendő: előfordult már, hogy a termosztát kapilláris-csöve megsérült, vagy az érintkezői beégtek, vagy besz.t a tekerentyű alatt lévő membrán. Ez mind cserét jelent.

Egyszer az volt a baj, hogy a termosztát-testben lévő fűtőellenállás szakadt meg, az érzékelés igy pontatlanná vált, és 5-ös fokozatban - ahogy irtad - , tudathasadása lett, és mélyhűtőnek képzelte magát.

2012. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!