Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem indul el az elöltölt...

Miért nem indul el az elöltöltős automata mosógépem? :' (

Figyelt kérdés

Adva van egy Zanussi ZWF2105W tipusú elöltöltős mosógép. A fogantyúját valahogy sikerült tőből letörni, így ki kellett cserélnem egy másik ugyanolyanra.

Megvettem, leszereltem a gép ajtaját, kicseréltem benne a fogantyút, majd visszaszereltem pont ahogy volt!

Innentől necces a helyzet, mivel a gép nem akar elindulni. Nem most, egy programot sem akar elindítani, egyedül a Start/Pause gomb villog, ami az útmutatója szerint azt jelzi, hogy "nem megfelelően van becsukva az ajtó" holott hallani hogy kattan, jól be is nyomtam. Erőteljesebben becsuktam, de továbbra is ugyanaz a hiba!

Tudna valaki valami ésszerű ötlettel szolgálni mit csináljak még, mielőtt legvégső esetben szerelőt hívok és kemény tízezret fizetek ki egy banális hibáért???

Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. dec. 4. 09:38
 1/6 anonim válasza:
mert nem calgont használsz..
2012. dec. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy becsuktad az ajtót, amennyire lehet nyomd még utána kézzel és úgy próbáld indítani, ha indul akkor nem pontosan úgy került vissza a helyére.

A kattanást csak a fizikai zár adja, kell lenni valahol elektromos kapcsolónak is. Ha így megy, akkor beállítási gond van.

2012. dec. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ajtónak csukódáskor meg kellene nyomnia egy nyomógombot, azt kell megkeresni, de szétszedés nélkül nem valószínű, hogy látszik.
2012. dec. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
illetve lehetséges, hogy valamilyen mágneses érzékelő van benne nyomógomb helyett.
2012. dec. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
elképzelhető, hogy a zárnál van a kapcsoló, így amikor letörted a nyitót a kapcsoló is sérült ... nyúlj be oda ahová a zár csukódik, hogy találsz-e valami mozgó alkatrészt, nyomógombot ... lehet, hogy csak beakadt
2012. dec. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ERDÉLYI LAJOS ***** válasza:
2014. dec. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!