Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A 3,5-3,6 os hisens klíma...

A 3,5-3,6 os hisens klíma lehűtene egy 40-50 nm es ebédlő-nappalit?

Figyelt kérdés

a 3,5-3,6 os hisens klíma lehűtene egy 40-50 nm es ebédlő-nappalit???

Kérem segítsen valaki, aki ért hozzá.

Nagyobb teljesítményre sajnos már nem futja.

Érdemes azért megvenni a 3,6 kw teljesítményűt?

Köszi



2008. máj. 28. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 3,6-os van 35 nm-es nappalira, oda ez még épp, hogy elég.

Úgy kell mérlegelnetek, hogy ha kevés lesz, (márpedig szerintem az), akkor túl sokat fog menni a klíma és sokat fogyaszt - ami azért áram szempontjából megterhelő a pénztárcának.

A legjobb az, ha érdeklődés szempontjából kiválasztasz egy klímaszervízt, és kérsz egy árajánlatot. Ne boltba menj el, én inkább maszek céget hívnák újságból, pl. Budapesti lap (ha pesti vagy). Megkérdezik, hogy milyen helyiség, hány nm, és egyebek. Ők a szakemberek, csak értenek hozzá: megkérdezheted, mit ajánlanak, milyen árban van, stb.

Azért majd írj, hogy mi lett, most már kíváncsi vagyok! :)

2008. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

mi nekünk klímaszerelő az egyik ismerős ő fusiban olcsóbban beszereli.A gép elvilg 35-45 nm re elég a leírásban,.

Hát nem tudom.Nekem már az is elég, ha nincs fülledt meleg a tetőtérben.

2008. máj. 29. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megint én: ha van klímaszerelő ismerős, akkor kérdezzétek meg őt. Biztos nem ez az első klíma és az első lakás, amit lát - csak meg tudja mondani.
2008. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és persze az is számít, hogy mekkora a légtér, milyen magas a szoba!
2008. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olcsó klímának magas a villanyszámlája!

Vegyél egy nagyobb iverterest, kevesebbet fogyaszt. (Ismerős hátha be tudja szerezni kedvezményesen!)

Mindig érdemes túltervezni, mert az kifizetődőbb!

Azért légköbméterenként 40-50W nem árt!

2008. máj. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi, a napokban beszerelik(remélem)és majd kiderül
2008. máj. 30. 17:44
 7/7 anonim válasza:
Szia én is szerelek klimákat.A lakotelepi lakásokban (kb. 60 nm)elég egy 3.5 ös klima.Viszont sok függ attol hogy mekkora ablak felület van milyen höszigetelésü a fal,van e nagyobb teljesitményü hö készülék...Amire nem árt figyelni hogy a hideg levegö lefele áramlik.Tehát ha van a közelben szuterin oda a hideg levegö nagy része lefog esni.ne vegyél olcso klimát,mert nem biztos hogy kibirja a szezont,ha pedig a szerelö fusiban szereli nem biztos hogy lesz garanciája.Szo ami szo a kissebb tejesitményü klima is érezhetö változást eredményez,viszont megnö az áram fogyasztásotok is.Ui:A klimák függöséget okoznak.Hidd el.
2008. máj. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!