Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a különbség a hivatalos...

Mi a különbség a hivatalos klímaszaküzlet által forgalmazott klímák és a nagyáruházakban (Bricostore, Praktiker, Metro) megvásárolható klímák között?

Figyelt kérdés

Ugyanazt a klímát az ezzel foglalkozó cég drágábban árulja, mintha azt megvennénk saját magunk vhol. Tudom, h szakszervízzel kell beszereltetni, mert különben ugrott a garancia, de nem értem miért mondják sokan, h nem érdemes a nagyáruházakban megvenni...?!

Tapasztalat?


2008. jún. 4. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha TUDOD, hogy milyen klímára van szükséged, akkor megveszed nagyáruházban, felhívsz egy szervízt, hogy telepíteni kéne. Ők azt mondják - főleg nyáron - hogy nem nagyon érnek rá, (mert mindenki nyáron akar klímát, előre senki nem gondolkodik, ugye...), kijönnek, felmérik a helyszínt, kapsz egy árajánlatot, majd vagy elfogadod vagy nem. Ha elfogadod, akkor felteszik és meglesz a garancia is.

Nagyon nem érdemes válogatni a szervízek között, a nagytöbbség közel azonos árakon dolgozik.

A klímát áruló cégnek pedig kell "lennie" valami haszonnak is, hiszen ott ül az ember, ajánl, elad, valahogy ki kell termelni az ő fizetését is. Ha nagyáruházban veszed, pont ezt spórolod meg.

Én inkább azt mondanám, hogy hívj fel egy szervízt, mondd, hogy szeretnél klímát, kijönnek, megnézik, mondanak egy árat és felrakatod. Ha szerencséd van, és jó időben telefonálsz, akkor elég hamar.

2008. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem mondani, hogy ha szervízt hívsz fel és úgy kéred, akkor hoznak ők is gépet, vagy megbeszélhetitek, hogy milyet vegyél.
2008. jún. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Szervíztől (nem egytől!) már kértünk ajánlatot, de maga a készülék náluk drágább legalább 30.000-rel, mintha mi megvennénk vhol. Meg persze azt mondják, h náluk vegyük meg, azt, amit ők forgalmaznak...gondolom ez benne az üzlet. Nekik:(

2008. jún. 4. 20:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Megint én, csak mert családi kapcsolatok kötnek a témához. :)

De a szervíz mondta, hogy benne van a felszerelés/telepítés? Mert az kb. 30ezer...

2008. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Ja, meg a teljesítménytől is függ, sőőőt, a márkától is. Biztos, hogy mindegyik ugyanazt mondja?
2008. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanazt a teljesítményű klímát kérdeztük a szervízektől, mint amit mi is néztünk egyéb helyeken és ott van a 30ezres különbség. Természetesen a telepítés még plusz költség, ez nem is kérdés. Csak gondolom a szervíz inkább dolgozik az általa hozott cuccal, minthogy arra vállaljon garanciát, amit nem ő vitt.
2008. jún. 4. 21:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

azt is érdemes meggondolni, de legalábbis utána érdeklődni, hogy mi van a garanciával.

Ha egy klímás cégtől veszed és velük is szerelteted be, akkor tiszta a dolog, mert ha baja van, akkor hívod őket, jönnek, megnézik, megcsinálják, kicserélik stb. a lényeg, hogy sínen van a dolog.


Ha megveszed az áruházban, szakember beszereli, garancia áll, eddig oké. De mi van, ha elromlik? Ennek nézzél utána. Van-e az áruháznak szerződött partnere ilyen esetre? Ki kell fizetned a javítást és az áruház visszafizeti? Vagy esetleg ki kell szereltetned és visszavinni? Vagy hogy? Nem árt az ilyet is tudni.

Simán belefuthatsz szerintem egy olyanba is akár, hogy az áruház szerint a beszerelés volt hibás, a beszerelők szerint meg a berendezés. Ők elvannak, te meg fősz a melegben klíma nélkül...

2008. jún. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
A szaküzlet valószínűleg olcsóbb és sokkal inkább elvárható, hogy a személyzet értsen a klímákhoz.
2020. dec. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!