Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől lehet az éjszakai...

Mitől lehet az éjszakai áramfogyasztásom ugyanannyi mint a nappali? Hétvégén a nappali 22 kWh, az éjszakai pedig 19kWh. Tudtommal csak a bojler megy az éjjeliről. Tudnátok akár csak ötletek szintjén segíteni, hogy mitől lehet ezt a nagy fogyasztás?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Nappal sok kis fogyasztású dolog megy, éjjel viszont csak a bojler, viszont az elég sokat tud fogyasztani, pörgeti rendesen az órát.
2013. febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gabor.galilei ***** válasza:

Nappal mi megy Tv-100w laptop-100w világítás n x 20w, hűtő-100w ......add össze

Egy bojler általában 1500-2000w, szóval?

2013. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A bojler 1800 wattos. Szerintem valami a bekötéssel lehet, mert akárhányszot bekapcsolom, elkezdi tekerni az éjszakai órát, holott azt olvastam, hogy azt a szolgáltató szabályozza. Ebből arra következtettem, hogy, ha be is kapcsolnám a bojlert, az csak akkor kezdene el működni, amikor a szolgáltató adja a vezérelt áramot.

Szerintetek?

2013. febr. 11. 14:32
 4/4 gabor.galilei ***** válasza:
Igen jól gondolod, éjszakai, vezérelt áram csak akkor van ha a szolgáltató bekapcsolja. Megjegyzem felénk naponta 3 szor kapcsolja be, éjszaka, reggel és délután. Ha van éjszakai áramod és a bojler oda van kötve akkor ne aggódj hiába forog az akár nappal is, az éjszakai tarifával lesz elszámolva.
2013. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!