Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szerintetek megéri mosogatógép...

Szerintetek megéri mosogatógépet venni?

Figyelt kérdés

Gazdaságosabb mint a kézi mosogatás?

Nekem úgy tűnik, hogy ha folyó vízzel mosogatok, nagyon sok víz megy el. A cirkó miatt muszáj aránylag nagyobb sugárban folyatni a vizet, mert ha nem elég nagy a nyomás, akkor nem érzékeli ha melegre állítom, és hideg víz jön.

De ha belegondolok, hogy a kézi mosogatószer pl. sokkal olcsóbb mint a gépi, akkor kb. ugyanott vagyok, plusz az áram fogyasztás.

Vagy nem?

Most esetleg kapnék egyet ajándékba, de nagyon vacillálok rajta.

Ja, hárman vagyunk jelenleg a családban, de tervben van egy 4. családtag is :).

És ha tudtok, akkor ajánlanátok esetleg, hogy milyet érdemes, illetve milyet nem?

Teljesen kezdő vagyok a témában, minden infó érdekelne.

Köszönöm!


2013. szept. 1. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
egyertelmuen megeri, sokkal kevesebb viz megy el, az aramkoltseg sem egetvero, tablettanak meg 20-100 Ft/db kozt mozog az ara + tisztitoszer es so, de nem megy el vele az idod se, hogy mosogass
2013. szept. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A folyóvizes mosogatásnál biztosan jobban megéri a gépi.


Amennyiben könnyű szennyeződések vannak, úgy elegendő 1/2, vagy 1/3 tabletta is. (Ritkán eszünk húsételt, vagy bármi zsírosat, így mi 1/3 tabit használunk, ami így

kb.:10Ft tabi + ~300wh villany=18Ft + 18l víz=6Ft némi só, öblítőnek:ecet)


Tehát össz kb 36Ft/mosogatás.


De! Nálunk melegvízre van kötve. (napkollektoros)

Az, hogy nálatok megéri-e melegvízre kötni, azt ki kell mérni és számolni.

A legtöbb egyszerű gép köthető 50°C-ig melegre.


Hidegvízre kötve villanyfogyasztása 30-60Ft-al több. (Programfüggő)


Nekem egy olcsó Zanussi van. (7 éves)


Ja és mégegy dolog!

Gép használatakor több edény és eszköz kell a konyhában. Mert nagyobb tételben mosogatsz mint amúgy. (Tehát lehet hogy épp mosásra vár, amit már használnál)

2013. szept. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha sokára és gyengén van melegvized, akkor nézesd át a kazánod. És ne feledd, egy m3 víz kb. 700-800 forint. Ez elég a mosogatáshoz, ez 1000 liter! A mosogatógép ára mennyi is? Három évig mosogatsz csak a vételárból...

Érd el azt, hogy a kazánod jól működjön!

2013. szept. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Oké, ingyen lesz, de szerintem csak az időd lesz több(?), a pénzed nem(!).

Szóval szinte mindegy...

2013. szept. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Már-már hajlok felé, hogy legyen, mert a gáz számlát is megdobja, hogy sokat megy a cirkó is ilyenkor.

A kazán nem azért ilyen mert rossz, hanem mert nem úgymond "hőtárolós", szóval akkor kezdi melegíteni a vizet, amikor elkezdjük engedni, nem tartja folyamatosan egy bizonyos hőfokon, ezért tart sokáig amíg megmelegszik, és ideér a meleg víz.

Sajna a jobb cirkók 300 ezernél kezdődnek, így azzal semmiképpen nem tudok mit kezdeni, még ha újat vennék sem tudnám azt megvenni.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ!

2013. szept. 2. 14:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is cirkó van, mégse várok a melegvízre éveket...

A mosogatógép meg villannyal melegít, szintén pénzbe kerül.

2013. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én eladtam az enyémet, mert utáltam.Rondán mosogatott,12 litert fogyasztott elvileg, 2,2 KW áramot zabált,elkellett öblíteni előtte az edényeket,tepsiből nem szedte ki a koszt.Állóvizes mosogatásnál 15-20 liter fogyasztok, többször lemértem.Nem kell vennem tablettát, sót és öblítőt sem csak 200FT/l mosogatószert ami havi szinten elég.Nekem sajna nem jött be a mosogatógép, de biztos vannak mostanában már normálisak is, nem olyan vacakaok mint az enyém volt.
2013. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is cirkó van és bizony több víz kell,mert ha nincs elég nyomás,akkor nem jön meleg víz, így viszont több víz fogy. Aki elmosogat 12liter vízben,annak olyanok is lehetnek az edényei. Undorító lehet. Nincs mosogatógépem, kézzel mosogatok,de nem 12 liter viz fogy el,hanem sokkal sokkal több.
2013. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
15-20 literben ellehet mosogatni simán és szépek az edények, megkell tanulni mosogatni kézzel ennyi.12 liter kevés.
2013. nov. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!