Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Minden villanybojleren kell...

Minden villanybojleren kell lennie hőfokszabályzónak?

Figyelt kérdés
Én nagyon kerestem, de nem találtam. Albérlet, a főbérlő külföldön van.

2013. okt. 14. 11:37
1 2
 1/12 Gugu Gabor ***** válasza:
Valamilyen hőfokszabályzónak kell lennie..Mi a gondod, eddig mit találtál? Esetleg egy kép?
2013. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nagy valószínűséggel igen! (viszamenőleg úgy 20 évre)

vannak olyan régebbi külföldi típusok, pl. cseh Tatramat, hogy a hőfokszab. tekerőgombja nincs a készülék előlapjára kivezetve. (mint a Hajdú típusoknál) Ilyenkor ha leveszed, az alján lévő burkolatot, alatta találod a szabályzó gombot.

2013. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez egy új bojler. Eddig nem volt dolgom bojlerrel, nem is kerestem rajta hőfokszabályozót, de mivel elég sok a villanyszámla, így egyszer valaki megkérdezte, hogy mennyire van állítva a hőfokszabályozó. Én meg azt sem tudtam, miről beszél. De nagyon forró a víz, szóval biztos lehetne lejjebb tekerni. Most nyáron lett beszerelve, szóval elég új.

Nézegettem alulról, oldalról, de nem láttam rajta olyan szerkentyűt, amit állítani lehetne :)

Utolsó: van az alján valami műanyag, kékes-szürke burkolat szerű. Akkor lehet, hogy az alatt lesz.

Este töltök fel róla képet.

Köszönöm a válaszokat!

2013. okt. 14. 13:36
 4/12 anonim ***** válasza:

a típusát megírod, konkrét választ kapsz, hogy hol találod.

a fenekén kell lennie egy adattáblának azon rajta van.

(de az alatt a szürke borítás alatt találod meg a hőfokszab. "tekerőjét") ÁRAMTALANÍTSD! mielőbb a burkolatot leveszed.

(a forr. tároló áramkörének, 2 ák. kapcsolóját és a kismegszakítóját lekapcsolni!)

2013. okt. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

No itt vannak a képek.

Az áramtalanítás dolog úgy jó, ha a villanytáblán lekapcsolom azt a kapcsolót, amit, ha lekapcsolok, akkor nem világít a bojler? :)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. okt. 14. 23:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Szép képek :D


Kapcsold le a villanyt, szedd le az alját. Valószínűleg meg fogod találni a szabályzóját, nyugodtan tekerd le a felére.

2013. okt. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
jutottál vmire? nekünk elnett van de nincs melegviz
2013. okt. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Leszereltük a burkolatot, de nincs alatta semmi, ami hőfokszabályzó lehetne :(


Ezen a képen látszik, hogy kívülről van rajta valami cucc, ami valami skálát mutat.


[link]


De ez mozog. Szóval gondolom nem ez a hőfokszabályzó, hiszen ha magától mozog, akkor mi értelme lenne? Feltételezem azt mutatja, hogy mennyi meleg víz van benne... vagy nem tudom. Nem hiszem el, hogy pont a mi bojlerünkön nincs ilyen... tök fölösleges, hogy ilyen baromi melegre melegítse fel a vizet, sok pénzért... :S

2013. okt. 26. 22:36
 9/12 anonim ***** válasza:

a fotón, egy analóg (mutatós) hőfokmérő látható, ami maximális állást mutat.

(sajnos az olcsóbb forróvíztárolóknál előfordul, hogy kispórolják a hőfokszabályzás lehetőségét. (kb. 3000 Ft.)

nézesd meg szakértővel, (pl. vill. szer., háztartási-gép szer.) elképzelhető, hogy megvan a hőfokszabájzó hőérzékelőjének a helye, (kialakított fészke) és így utólag is be lehet építeni a szabályzót.

2013. okt. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Az OBI katalógusában vannak bojlerek, és az egyik ugyanígy néz ki, csak más márka. Tehát, pont olyan kis tekerős dolog van rajta, mint a miénken + alul burkolat, semmi más, ami "kilógna", de a leírásnál írja, hogy "külső hőfokszabályzó".


Lehet, hogy akkor szerelő lesz belőle :(


Kösz a segítséget mindenkinek!

2013. okt. 28. 13:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!