Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Új Hajdú bojler fura hangot...

Hawaii- kérdése:

Új Hajdú bojler fura hangot hallat magából, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Vadonat új, frissen felszerelt, fekvő kialakítású, 120l-es Hajdú vízmelegítő bizonyos időközönként viszonylag halk, de az éjszakai csendben jól hallható (alvásnál zavaró) hangot hallat magából. Olyan 2-4 másodpercig tartó daráló, remegő hangként tudnám jellemezni, ami szinte egy az egyben olyan mint amikor a távolban, másik épületben elektromos vésővel bontják a falat (volt rá példa az elmúlt hetekben). Megfogva a becsatlakozó csöveket, a daráló hanghoz nagyon finom rezgés is társul.


Hogy behatároljam az okát először csak kikapcsoltam, de a hang áramtalanított (és egyben lehűlt állapotban) is jelentkezik. Ellenben ha elzárom a bejövő ág szelepét, azaz az ivóvízhálózat felől megszűnik a nyomás, akkor megszűnik a hang is. Mi lehet a probléma és mi a megoldás?

Talán még mindig levegős a tartály? Ha igen, hogyan tudnám teljesen légteleníteni? Mert a mosdó és a zuhany csapjain keresztül most is folyamatosan folyik a víz, ha megnyitom őket. Azaz nem 'prüszköl', nem tűnik levegősnek.


Előre is köszönöm a segítséget!



2013. nov. 27. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vagy levegős vagy forralja a vizet. Más lehetőség nem nagyon van.
2013. nov. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2013. nov. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor kizárásos alapon marad, hogy még mindig levegős valamennyire. Noha a víz folyik megfelelően és a melegvíz-ellátással sincs gond.


Köszönöm a linket is, de nem látok párhuzamot a két eset között. Itt minden új, a biztonsági szelep is jó helyen van, vízvezeték szerelő rakta össze. Más kérdés, hogy kisebb logisztikai problémából kifolyólag a feltöltésnél már nem volt jelen.

Talán mind a 4 bojlerhez tartozó csapot nyitva kellett volna hagyni valamennyire a feltöltés idejére?

2013. nov. 28. 14:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a biztonsági szelep lesz a ludas.

Hiába új, kifoghattál egy selejteset.

A bojleredben kb 4 bar nyomás van, az úgy kihajtja a levegőt, mint a pinty.

2013. nov. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet. Jelzem, amint van fejlemény.
2013. nov. 29. 15:51
 6/11 anonim válasza:
Nekem is az a remegés hallatszik a vízvezeték szerelő azt mondta,hogy a biztonsági szelep selejtes de mostanában mindenki erre panaszkodik.Az üzletben azt mondták,hogy egy nyomáscsökkentő megoldaná,és megszűnne a hang!
2014. dec. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ismét látta egy vízvezeték szerelő, aki szerint a bojler konstrukciójából fakadóan nem légteleníthető maradéktalanul és amiatt van.
2015. ápr. 24. 19:12
 8/11 anonim ***** válasza:

"de az éjszakai csendben jól hallható (alvásnál zavaró) hangot hallat "

Felteszem akkor már senki sem használja a vizet nálatok, ergo a bojlerben nyugalom honol.

Mi a rettenet motiválná azt a nyomorúságos buborékot -már ha lenne-, hogy rezonáljon?!?

Két dolgot javasolnék:

-vagy cseréld ki a biztonsági szelepet;

-vagy építs be a biztonsági szelep és az elzáró közé egy visszacsapó szelepet.

2015. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Felteszem akkor már senki sem használja a vizet nálatok, ergo a bojlerben nyugalom honol."

Árnyalja a képet, hogy másik emeleten lévő vendégszobáról van szó, nincs állandóan használva és leginkább az adott szobában lévők hallhatják. Illetve jellemzően a csap elzárása után csinálja.


"Mi a rettenet motiválná azt a nyomorúságos buborékot -már ha lenne-, hogy rezonáljon?!?"

Ha jól értem arról lehet szó, hogy amikor elzárod a csapot, hirtelen gátat szabsz a víz áramlásának, azaz ismét felépül a tartályban a hálózati nyomás, ami összenyomja a bennrekedt levegőt. Mivel a levegő rugalmas, így elsőre nem áll be a nyugalmi állapot, hanem az összesűrített levegő visszalök. Ekkor jön képbe a biztonsági szelep, ami a pillanatnyi hirtelen túlnyomásra enged picit, majd ismét zár. Ez a ciklus csökkenő amplitúdóval lejátszódik ~4-5 alkalommal, így lényegében a biztonsági szelep nyitása-zárása okozza a hangot és a tapintható rezgést.

Legalábbis ez az én értelmezésem, s a tapasztaltabbak majd kijavítanak, ha tévedek.

2015. máj. 15. 10:52
 10/11 doncarlosa válasza:
Az én problémám szóról szóra ugyanez volt. Vettem egy uj hajdu bojlert, semmi gond nem volt vele egy-két hónapig, utána kezdődött a morgás. A biztonsági szelep volt a hibás. A benne található visszacsapó szelep hibája miatt a tulnyomás nem csak a csöpögőn jött ki, hanem egy részét visszanyomta a vízvezeték rendszerbe. Érezni lehetett, hogy langyos a feltöltő cső. Ez okozta a rendszeres morgást. Tegnap vettem egy uj biztonsági szelepet, kicseréltem, megszünt a morgás, megszünt a rezgés végre nyugodtan tudtam aludni. Minden jót!
2015. máj. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!