Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi az N és L? fázis nulla

Mi az N és L? fázis nulla

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Igen.
2009. nov. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
fordítva
2009. dec. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

L: fázis

N: nulla

2009. dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

PE a föld

de ezt csak fém ház esetén szükséges beötni.

2009. dec. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
68%
Egy háztartásban ez a három vezeték van a falban,a konnektorban:2 lyuk közűl az egyikböl életveszélyes áram jöhet az emberi szervezetre,ez a fázis,és ez konektoronként változó ,hogy jobb ,vagy bal,ez a fázis,amit fázisceruzával kimérhető melyik,mert az világít,ha veszélyes helyre dugod.A másik lyukba kell lenni az N vezetéknek,de azért ezt se fognád meg.Viszont a Zöld szinü főldelődrót veszélytelen,ez ki is lóg belőle az elox villás rész a konnektoroknál,ami véd zárlatos készülékeknél,elvezeti a fázist,ami veszélyes.
2009. dec. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
hát igen sajnos konektoronként változó, mert régen erre nem figyeltek oda de most már előirás szerint a balban kell leni a fázisnak
2010. jan. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
de akkor a nulla az hova van kötve, és egyáltalán miért szükséges?
2010. aug. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
23:57: Előírás szerint a jobb lyukba van kötve. És hogy mire kell? Tudod az elektromos áram valahonnan (fázis) valahova (nulla) folyik. Ha nincs hova folynia nem folyik.
2010. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ja tényleg, csak az ugrott be hirtelen hogy pl nálunk csak egy fekete jön be a házba, de akkor gondolom ezen belül fut a fázis és a nulla
2010. aug. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

A napokban szereltem egy lámpát, amiben L S N volt.

a zöld sárga a föld drót, ami középre ment.

Viszont a két "szélsőt" nem tudtam melyik, melyik.

Igy tehát bekötöttem ide oda. A lámpa világít. Kérdés: ha máshogy kötöm be, akkor nem világit? Lehet pont eltaláltam melyik a fázis?

okozhat bajt, ha fordítva kötöm be?

2012. szept. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!