Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért robban szét egyfolytában...

Miért robban szét egyfolytában az új konyhai bojlerem? A tartály megduzzad és szétfeszíti a műanyag borítást. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Rendeltünk a férjemmel neten egy bojlert, ő bekötötte, majd elkezdtük használni.Először fura hangokat adott, recsegett-ropogott, majd fél óra múlva hatlmasra megduzzadt a tartály, és szétnyomta a műanyag borítást. Azt hittük gyári hibás, majd vettünk egy másikat, másik márka...ismét be lett kötve, melegített, folyt a melegvíz, de hangok ugyan úgy ott voltak, éjjel egy hatalmass bumm, és ugyan úgy szétvált a műanyag. Ebből már kiderült, hogy nem a bojler hibája, de mi lehet a gond szerintetek? Neten valami biztonsági szelepről is olvastam, talán az? Kint élünk Németországban,és ha nem miszáj nem hívnék szerelő. A válaszokat előre is köszönöm.

2014. febr. 14. 10:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért,telefonról irok.
2014. febr. 14. 10:23
 2/8 bp1985 ***** válasza:
Lehet rosszul van bekötve. Hívni kell egy szakembert.
2014. febr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Még egy kérdés, szerinted lehet azért, mert nincs rajta biztonsági szelep? Csak néztük az előzőt, azon sem volt, így gondoltunk erre sem kell, szerinted?
2014. febr. 14. 13:17
 4/8 anonim ***** válasza:
A csaptelepet is cseréltétek,vagy csak a bojlert.?
2014. febr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csapot is. De azt kb 2 hónapja,és utána lett baja a régi bojlernek, és azóta egyik bojler sem működik
2014. febr. 14. 15:18
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem értem, a 2 válaszodból összeraktam. Kicseréltük a csapot, régiben volt nyomáscsökkentő szelep az újban nincs. Régi bojler utána tönkrement, felól folyt, fémtartályas volt, gondolom nem olyan könnyen deformálódott. Új bojlert vettünk, semmi szelep hozzá, fél óra és robbent,újabb bojler újabb fél óra. Ha jól következtetek, vagy nyomáscsükkentő kell, vagy új csap? Jól kilogikáztam? vagy nagyon téves? :)
2014. febr. 14. 15:27
 7/8 Karadin András válasza:
Nézzétek meg van e nyomáscsökkentő és nem e szart be a biztonsági szelep,mert jártam így...minden elromlott és szétdurrant a bojler:11bar-t mértünk és elromlott az olasz biztonsági szelep
2014. febr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen a nyomáscsökkentéssel volt a baj. Előtte egy héttel cseréltünk csapot, és nem vettük figyelembe, hogy olyanra, amiben nincs nyomáscsökkentő, ezért robbantak szét a bojlerok.Lett ismét egy új bojler és csap csere, és most rendesen működik :) Köszönöm a válaszokat,és hogy segítettetek megoldani :)
2014. febr. 17. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!