Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hány wattos led égő szükséges...

Hány wattos led égő szükséges egy asztali lámpába olvasáshoz?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat! :))

2014. márc. 9. 12:05
 1/9 pinkpancser ***** válasza:

A LED nem égő :)

Egyébként asztali lámpába 5-7W már használható, de legyen inkább 10. És ha van választék akkor ne 3528-as legyen.

2014. márc. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nekem sajnos csak 8 wattos van,szerinted az mar elegenod ahhoz hogy a szememet ne rontsa
2014. márc. 9. 19:26
 3/9 pinkpancser ***** válasza:
100%
Elég lehet. Persze nem a teljesítmény az egyetlen adat amit figyelni kell. Nézni kell azt is, hogy milyen az a LED, hány fokban tud világítani, számíthat a színhőmérséklet...
2014. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az se mindegy, hogy mikor gyártották a ledet.

A régiek (első darabok) le tudtak adni 30-40 lumennyi fényt Wattonként. Az újabbak már jóval 100 lumen fölött teljesítenek. Amit beépítenek a mostanában árult ledes fényforrásokba azok 70-100 lumen környékén adják le a fényt Wattonként. A hideg fényüek hatásfoka kicsivel kevesebb és a hideg fényűé magasabb, viszont lakásba legfeljebb a mosogatóhoz v. kisműhelyhez érdemes hideg fényt feltenni.


Olvasó lámpához elég lehet 4-8 Wattos is, ha eléggé korszerű a beépített ledje.


Csináltam egy teszt fotót.

Össze hasonlítottam egy hagyományos 60 Wattos "körte" izzó fényét három db 4 Wattos leddel.

[link]

2014. márc. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezen a képen látszik a kép felirata is. Egyébként ezt a kínai piacon vettem egy ezresért, egészen jól világít. Többször is vissza mentem oda még venni. nem mindenhol árulan ilyen hatékonyat. Ezek jobban beváltak mint a korábbiak és később meg még mindig kevésnek bizonyult, így már messziről megismer az eladó. :)


[link]

2014. márc. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

őszinte, pontos tanácsokat kaptál...


amikor megjelent a LED, még több ezer forintért vettem egy kis lámpát, talán 1,5W-ost...

ma már összehasonlíthatatlanul jobbat kapok 3W-osban 500.-Ft-ért szakbolban...

nem részletezem, már utalt az előttem szóló, de sajnos észnél kell lenni a vásárlásnál...nagyon nem mindegy, mit veszel LED-ként..sok a nem korszerű, rég kifutott első generáció...



a kérdésedre a válasz: 3W-os igazi LED untig elég...


LED a jövő fénye!

2014. márc. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ja, még valamit...

mint már írták előttem, nagyon nem mindegy, főleg asztali lámpánál a fényhőmérséklet...

nem véletlen, hogy melegfényű a keresettebb...

a lakásomban, főleg a konyhában 15 fokos szúrófények vannak, vegyesen hideg-meleg fényűek...irányítottan a tűzhelyre kettő, a munkaasztalra kettő, a mosogatóra kettő, az étkezőre négy..(GU.10)


az éjjeli lámpámban 1,5Wos van évek óta...a mennyezetlámpám 6x 1,5W-os régi LED...ezek is 15 fokosak(szög)

2014. márc. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 pinkpancser ***** válasza:
Ha már színhőmérséklet. Van ugye a melegfehér (warm) és a hidegfehér (cold). És van az, amit boltban sosem látni (ezért és az árért kell kínából rendelni) a tiszta fehér (pure) 6500K körül! Ennek van a legkellemesebb szine.
2014. márc. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még pontosítom, mert mindkét esetben hideg fényűt írtam.

Egyébként az utánam hozzászólók is pontosan mondják.


jav.

A meleg fényűek hatásfoka kicsivel kevesebb és a hideg fényűé magasabb, viszont lakásba legfeljebb a mosogatóhoz v. kisműhelyhez érdemes hideg fényt feltenni.

2014. márc. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!